Pavel Horváth: V Barceloně jsme dostali pět gólů, ale teď jedeme do Olomouce. Chceme tam vyhrát!

Pavel Horváth: V Barceloně jsme  dostali pět gólů, ale teď jedeme do Olomouce. Chceme tam vyhrát!

V prvním kole Ligy Mistrů se Viktoriáni vrátil z Barcelony s nadílkou pěti gólů. Jak se svěřenci Michala Bílka a Pavla Horvátha popasují s přepnutím na zápas nejvyšší soutěže proti Olomouci?

 „Samozřejmě nějaká únava a drobné oděrky jsou, ale nic vážného se v průběhu středečního zápasu nestalo, takže všichni jsou zdravotně fit. Sigma chce hrát fotbal, pokouší se hrát kombinačně – někdy se jí to daří víc, někdy méně. Doma je ale vždy nepříjemná. Tím, že jim malinko nevyšel úvod sezony, tak o to víc budou chtít být úspěšní proti nám,“ říká Pavel Horváth.

Na otázku, zdali hráči zvládnou přepnout ze zápasu Ligy Mistrů s Barcelonou na zápas s Olomoucí odpovídá: "Všichni tomu věříme, i když to není jednoduché. Na Camp Nou bylo přes 77 tisíc lidí, a i kdyby bylo v Olomouci plno, tak je to obrovský rozdíl. Pro nás je to ale velmi důležitý zápas a všichni budeme pracovat na tom, aby to bylo co nejlepší a vyhráli jsme,“ dodává.

„Kluci už si to vyzkoušeli několikrát. Hráli jsme předkola, která byly jak fanouškovsky atraktivní, tak to byla těžká utkání, co se týká sportovního a fyzického zatížení – a zvládli jsme to. Všichni ví, že jsme v Barceloně dostali pět gólů, ale teď jedeme do Olomouce a ostatní zápasy musíme zahodit za hlavu. Chceme tam vyhrát,“ doplnil asistent trenéra plzeňské Viktorie.

Viktorii čeká zápas na Andrově stadionu, kde rozhodně nedostane nic zadarmo. V minulém zápase v dubnu odjížděla Viktoria "jen" s jedním bodem za remízu 1:1.