Gólu Plzně předcházel naprosto evidentní otočený aut... To Plzeň nemá zapotřebí, zlobil se v televizi Jílek

Gólu Plzně předcházel naprosto evidentní otočený aut... To Plzeň nemá zapotřebí, zlobil se v televizi Jílek

Hodně zklamaný byl po utkání s Plzní kouč Olomouce Václav Jílek. Ten litoval laciných branek i kontroverzních situací, které podle něj bohužel ovlivnily výsledek duelu s Západočechy.

Jak sám Jílek po utkání duel s Plzní pro O2 TV Sport hodnotil? „Tak určitě zklamání. Myslím si, že jsme si bod za ten výkon určitě zasloužili. Hodně diskutabilních situací. O utkání rozhodl náš ustrašený úvod a prostě velmi slabých dvacet minut. To byl asi ten klíč k tomu, že dneska nebereme ani bod,“ popsal trenér Olomouce pro televizi.

Ten se mračil především na druhý gólem Plzně z penalty. Jílek neřešil penaltový zákrok jako spíš údajně otočený aut, který podle něho penaltě předcházel. „Naprosto evidentní otočený aut. Nerozumím tomu, je to jasná situace. Plzeň nemá zapotřebí, aby jí někdo takovým způsobem pomáhal. Když to ten rozhodčí vidí a nemá odvahu, aby to nahlásil. Pro mě nepochopitelné,“ čertil se do televize.

I přesto, že Olomouc prohrála a Jílkovi svěřenci třikrát prohrávali, i tak nehodili ani po jednom z inkasovaných gólů flintu do žita a snažili se o vstřelení gólu. „V naší situaci je zapotřebí každý bod. Byť tady hrajeme proti Plzni, proti skvělému týmu. Za to samozřejmě kluky pochválím. To ale nebyl klíč k tomu neúspěchu. Říkám znova – náš vstup do utkání a potom to, že Plzeň strašně lacino skórovala. My jsme se na to strašně nadřeli, oni hráli zkušeně v bloku. Nicméně myslím si, že jsme tech situací měli dost na to, abychom to utkání minimálně do toho remízového konce dovedli,“ litoval s tím, že mírná pachuť z utkání v Olomouci určitě je.

„Stoprocentně, stoprocentně… Myslím si, že ten bod jsme si prostě minimálně zasloužili,“ zakončil Jílek své pozápasové interview.