Bílek: Kluci dlouhodobě ukazují obrovskou vnitřní sílu. Jirka bude do budoucna výrazná postava

Bílek: Kluci dlouhodobě ukazují obrovskou vnitřní sílu. Jirka bude do budoucna výrazná postava

S dobrou náladou po vítězství 3:2 v Olomouci hodnotil utkání pro O2 TV Sport trenér Západočechů Michal Bílek. Aby ne, vždyť jeho svěřenci po těžkém duelu s Barcelonou zvládli i další ligové utkání…

„Já jsem věděl, že kluci zase udělají vše proto, aby ten zápas dobře dopadl. Myslím si, že první půle výborná. Začátek byl takový, jak jsme si představovali. Dobře jsme drželi balón, dali jsme branku. Bohužel, takovou trošku náhodou jsme inkasovali. I ten začátek druhé půle byl v pořádku. Bylo tam hodně šancí, dali jsme tady tři góly. Pak logicky soupeř si vytvořil převahu, ale tam jsme to zase všechno ubránili. Takže, ten závěr byl ubojovaný, ale od nás takových těch šedesát minut bylo hodně fotbalových,“ zhodnotil Bílek utkání v Olomouci.

Ten je přesvědčený, že má jeho tým v sobě velkou morální sílu, díky které dovede vyhrát i vyrovnaná utkání. „Já si myslím, že dlouhodobě kluci ukazují obrovskou vnitřní sílu a dneska to znovu potvrdili. Není to jednoduché vést, pak dostat branku na 1:1. Kluci šli do toho dnes zase s tím, že to utkání jsou vyhrát,“ řekl pro televizi.

Právě bývalý reprezentační kouč udělal po utkání s Barcelonou pouze tři změny v základní sestavě. „Samozřejmě byla možnost větší rotace, protože jsme na Barceloně sehráli hodně fyzicky náročné utkání. Zase jsme ale nechtěli dělat tolik změn, protože jsme se přesvědčili, že to nedělá dobrotu. A vyplatilo se to,“ radoval se trenér Západočechů. Ten se v Olomouci rozhodl již v poločase střídat letní posilu Slováka Erika Jirku. „Jirka je dobrý fotbalista, je to rychlostní typ. Trošku se sžívá s tou naší hrou. V budoucnu bude výrazná postava,“ věří svému svěřenci.

Gólu Plzně předcházel naprosto evidentní otočený aut... To Plzeň nemá zapotřebí, zlobil se v televizi Jílek