Alaba nadhodil Ancelottimu jméno záložníka, na které by se měl zaměřit. Dá italský stratég na jeho radu?

Alaba nadhodil Ancelottimu jméno záložníka, na které by se měl zaměřit. Dá italský stratég na jeho radu?

Třicetiletý rakouský universál David Alaba patří aktuálně k největším hvězdám Bílého baletu, proto jeho slova mají váhu i v kabině. Někdejší dlouholetá tvář Bayernu Mnichov nyní nadhodila svému trenérovi Carlu Ancelottimu jméno záložníka, na které by se měl na trhu zaměřit. Je jím teprve devatenáctiletá hvězdička Borussie Dortmund Jude Bellingham, který byl již s Realem několikrát spojován.

O talentovaného anglického legionáře hrajícího v Bundeslize byl již letos nebývalý zájem, ale Dortmund jej dokázal v Signal Iduna Parku udržet. Pokud by však Bellingham i nadále oslňoval svými výkony, mohl by již v lednu měnit klubové barvy. Nepostradatelná součástka BVB má nakročeno k hvězdné kariéře, což vnímají i největší evropští dravci.

Dortmund se již začíná smiřovat s tím, že pro Bellinghama je tato sezóna v černožlutém dresu tou poslední. Podle listu marca.com je velkým zájemcem o jeho služby Liverpool, který by rád okysličil stárnoucí záložní řadu. Pozadu by neměl být ani Real Madrid a slova Alaby by mohla hrát v možném přesunu zásadní roli.

„Musím říct, že je to jeden z největších talentů do středu pole na světě. A nezapomínejme, v jak mladém věku. V pouhých devatenácti letech je jedním z lídrů týmu, neskrývá se za staršími a umí rozhodovat důležité zápasy. Real se o něj už zajímal a rozhodně by neprohloupil, kdyby ho do Madridu přivedl,“ nechal se slyšet Alaba na adresu anglického reprezentanta.