Chytil na adresu sudích: Asi to moc komentovat nechci. I rozhodčí dělají chyby, ale pískat by se mělo rovně

Chytil na adresu sudích: Asi to moc komentovat nechci. I rozhodčí dělají chyby, ale pískat by se mělo rovně

Haná neodolala nájezdu Plzně a nakonec padla 2:3. V barvách domácích se hned dvojitě prosadil útočník Mojmír Chytil, přesto to na výhru nestačilo. Přestřelku zvládli lépe hosté a v táboře Sigmy Olomouc byl cítit pocit křivdy, který během zápasu vytvořili rozhodčí některými svými spornými výroky.

Utkání poznamenala celá řada sporných situací. Trenér Jílek se ihned po zápase před televizními kamerami rozčiloval na adresu arbitrů, trochu diplomatičtěji se snažili vystupovat hráči Sigmy, ačkoliv i z nich byla cítit frustrace.

„Asi to nechci moc komentovat. Bylo tam více situací. Něco jsme již viděli na videu, ale těžko říct. Ve vápně byla spousta soubojů. Na jedné straně se to pískne, u nás ne… Ruka, nevím přesně, jaká jsou pravidla. Před penaltou Plzně zjevně otočený aut. Takový je prostě fotbal. I rozhodčí dělají chyby. Dnes bohužel proti nám,“ nechal se slyšet třiadvacetiletý útočník, který v této sezóně obstaral již čtyři přesné zásahy.

V samotném závěru se domácí marně dožadovali pokutového kopu, když Hejda znemožnil pohyb právě Chytilovi. „Určitě mi ho znemožnil. Visel na mě a já se vůbec nemohl odrazit. Nevím, co bych k tomu řekl. Prostě na mě visel. Nechci říct, jestli to byla penalta, ještě jsem to ani neviděl na videu. Jestli byla stoprocentní, nebyla stoprocentní… Myslím, že se však i písknout dala. Ale jak říkám, neviděl jsem video. Nevím, jak to vypadalo na VARu. Nemohl jsem se odrazit. Rád bych vám řekl více, kdybych viděl aspoň video. Bohužel. Z mého pocitu na hřišti se to asi písknout dalo,“ pokračoval zklamaný střelec, že jeho trefy nakonec vyšly vniveč.

Sigma reklamovala i špatné postavení zdi při obranných snahách Plzně udržet hubený náskok. „Já jsem si toho nevšiml. Nejsem kopající. I když při té první situaci jsem si říkal, že je docela blízko, ale rozhodčí to má snad nějak nakrokované. Když si to teď přeberu, tak zeď stála na penaltě a devět patnáct je kruh. Kopalo se však z lajny. To za mě nebylo devět patnáct,“ uzavřel Chytil.