Absence Benzemy nelze dlouho táhnout na bedrech Hazarda. Kdo má v lednu zamířit do Madridu?

Absence Benzemy nelze dlouho táhnout na bedrech Hazarda. Kdo má v lednu zamířit do Madridu?

Pohodlná výhra 3:0 ve Skotsku proti tamnímu Celtiku Glasgow byla pro Real Madrid zdárným vykročením za obhájením trofeje v Lize mistrů, ale úsměv na rtech trenéra Carla Ancelottiho kazilo zranění jeho hlavní palebné síly. Karim Benzema utkání nedohrál a po návratu do španělské metropole se podrobil vyšetření, které potvrdilo problém se stehenním svalem. Francouzský útočník by mohl být během pár dní zpět, ale objevují se i další signály, že jeho tělo už není z kategorie nejmladších.

Lékaři přislíbili italskému stratégovi, že jeho hvězda bude velmi brzy zpět, ale zároveň upozornili na přetížení čtyřhlavého svalu stehenního a lehké zranění podbřišního svalu. Jednalo se tak o důrazné doporučení, že by se měl Ancelotti vyvarovat velkému vytížení Benzemy a nahuštěnou porci zápasů rozložit na více hráčů.

Benzema byl v minulé sezóně klíčový v zisku trofejí v La Lize i Lize mistrů, ale Real v případě jeho absencí nedisponuje adekvátní náhradou. Italský stratég může využít belgického legionáře Edena Hazarda, který však není v příliš oslnivé formě a navíc se nejedná o hrotového útočníka.

Real Madrid musí tento problém začít obratem řešit, proto se objevují signály, že již v lednu zamíří na San Bernabéu nový střelec. Podle španělského listu Marca je předmětem zájmu Christopher Nkunku z Lipska. Další francouzský útočník se těší dobré formě a jeho jméno bylo skloňováno během tohoto léta ve spojitosti s některými zájemci.