Zmrzlý před konfrontací s Dynamem: Šancí máme dost, musíme je ale umět proměňovat

Zmrzlý před konfrontací s Dynamem: Šancí máme dost, musíme je ale umět proměňovat

V rámci devátého kola FORTUNA:LIGY se Sigma vydá na půdu Českých Budějovic, kde by ráda urvala nějaké body do celkové tabulky. Po osmi odehraných kolech mají svěřenci kouče Václava Jílka pouhých sedm bodů a v nohách navíc úterní zápas s Uničovem (4:2) v MOL Cupu, které rozhodl až v prodloužení dvěma přesnými zásahy Chytil.

Olomouc čeká poslední ligová zkouška před reprezentační přestávkou, ale míří na jihočeskou půdu, kde nedokázala vyhrát již od roku 2013. „Šest bodů ze sedmi máme z venku. Takže to pro nás může být určitá výhoda. Není na nás takový tlak, nemusíme hru tolik tvořit. Nemůžeme ale rozlišovat, zda hrajme doma, nebo venku. Musíme hrát to svoje,“ nechal se slyšet na klubových stránkách Sigmy třiadvacetiletý obránce Ondřej Zmrzlý.

Olomouc má v nohách náročný úterní pohárový zápas v Uničově. Třetiligový soupeř nedal svou kůži lacino a Sigmu potrápil až do prodloužení. Na to se však nechce nikdo vymlouvat a v sobotu bodovat na půdě Dynama.

„Chtěli jsme před ligovým zápasem mít tři dny volna. Fyzicky a kondičně jsme dobře připraveni. Nebudeme však hledat nějaké alibi v tom, že se hrálo 120 minut. Na sobotu musíme být stoprocentně připravení,“ prohlásil kouč Hanáků Václav Jílek.

České Budějovice v minulém kole podlehly Slavii vysoko 0:7, ale v tabulce figuruje o bod před Olomoucí. Nejlepším střelcem Jihočechů je aktuálně dvougólový Michal Škoda. „Dvě velké individuality v jejich týmu jsou Hora, který je nyní vykartovaný, a Hellebrand. To je hráč, který chce řídit hru a má pro to i předpoklady. Toho budeme chtít eliminovat. Krásný gól dal teď Potočný, mají samozřejmě i další šikovné hráče, ale my se musíme soustředit především na sebe,“ dodal asistent trenéra Milan Kerbr.