Čeká nás jeden z největších zápasů sezony, hlásí před nedělním šlágrem plzeňský Jirka

Čeká nás jeden z největších zápasů sezony, hlásí před nedělním šlágrem plzeňský Jirka

Na nezdar v Lize mistrů s Interem Milán (0:2) je ve zbytku týdne v táboře viktoriánů zapomenuto, neboť již v neděli je čeká ligový šlágr se Slavií. V rámci devátého kola FORTUNA:LIGY budou fanoušci v Doosan Areně svědky bitvy o čelo tabulky a o motivaci není ani v jednom táboru nouze.

Viktoria v neděli přivítá pražského rivala, se kterým v posledních letech svádí boje o mistrovské tituly. Jako aktuální český šampion to byla Plzeň, která v minulém ročníku uspěla. „Čeká nás jeden z největších zápasů sezony, všichni se na něj těšíme a chceme ho zvládnout. Souboje Viktorky se Slavií ale i se Spartou jsem vždycky sledoval, vždy to byly velké zápasy. Ale proti Slavii je to o něco víc specifické," hlásí čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentant Erik Jirka, který okusí ostře sledovaný střet se sešívanými poprvé, neboť v létě přišel do Plzně z Real Oviedo.

Podobně je na tom i obránce Václav Jemelka, který nedávno ještě hájil barvy Olomouce. „Mají velkou formu a střílí hodně gólů, takže to bude náročné a budeme ji muset trochu přibrzdit, protože se opravdu rozjeli. Určitě je to jeden z nejtěžších zápasů, které můžeme v lize hrát,“ přidal sedmadvacetiletý obránce.

„Domácí prostředí je naše výhoda vždycky a věříme, že tomu tak bude i teď. Naši fanoušci nás podporují pořád, i když jsme prohráli s Interem, tak nám zatleskali, takže se určitě zase dočkáme výborné podpory. Slavia hraje taky poháry, taky je to pro ně další z řady zápasů a očekávám Slavii, která bude chtít být silná na míči a bude chtít vyhrát. Ale to my taky,“ doplnil hráče asistent trenéra Pavel Horváth, který taktéž očekává vyprodané tribuny plné domácích fanoušků, kteří je poženou za výhrou ve šlágru.