Juventus padl s nováčkem, Barák nechyběl u výhry Fiorentiny, Udinese ukázalo Plzni, jak na Inter

Italská Serie A se naladila ne sedmé ligové kolo a před hlavním nedělním dnem si to rozdalo osm celků. Venku se zadařilo Lecce i Empoli, doma zase úřadovala Spezia a na předposlední místo tabulky přibyla Sampdorii Janov. Škriniar vlastním gólem napomohl Udinese k výhře. Barák byl u výhry Fiorentiny nad Veronou. Juventus senzačně padl s Monzou.

AS Řím – Atalanta BC 0:1
Branka: 35. Scalvini
ČK: 57. Mourinho (trenér AS Řím)

Další překvapení v 7. kole Serie A se odehrálo v Římě, kde domácí AS podlehlo Atalantě. Římané měli masivní převahu, soupeře přestříleli 12:1, ale tvrz Bergama nedobyli. Hostům stačila k výhře pouhá jedna střela mezi tři tyče.

Monza – Juventus 1:0
Branky:
 74. Gytkjaer (Ciurria)
ČK: 40. Di María (JUV)

Prémiová sezona v Serii A a rovnou skalp Juventusu. Monza je sice na 18. sestupové pozici, ale dnešní den, kdy porazila slavnou Starou dámu se zapíše do historie tohoto města, které je spíše známé skrz závody Formule 1.

Cremonese – Lazio 0:4
Branky: 7. Immobile (S. Milinković-Savić), 21. Immobile (pen.), 45+2. S. Milinković-Savić, 79. Pedro (Immobile)

Nováček soutěže Cremonese dostal od Lazia Řím tvrdou lekci a je tak i po sedmém kole bez výhry na sestupové 19. pozici. Pro Lazio se jednalo o snadné vítězství, utkání skončilo jednoznačně čtyřbrankovým výpraskem.

Fiorentina – H. Verona 2:0
Branky: 13. Ikoné (Venuti), 90. González (Mandragora)

Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě porazila Veronu 2:0. K vítězství Fiorentinu nasměroval ve 13. minutě Ikoné. Domácí si výhru ještě pojistili v závěru druhým gólem a zaslouženě brali tři body. Hosté směrem dopředu byli jaloví. Český reprezentant Antonín Barák odehrál 79 minut.

Udinese – Inter Milán 3:1
Branky: 23. Škriniar (vla.), 85. Bijol (Deulofeu), 90+3. Arslan (Deulofeu) – 6. Barella

Udinese díky výhře 3:1 nad Interem se dostalo do čela Serie A. Úvodní branku obstaral už v 6. minutě hostující Barella. Domácí od té doby zlepšili svůj výkon a po standardní situaci si nešťastně vstřelil vlastní branku slovenský reprezentant Škriniar. Ve druhém poločasu měl více ze hry sice Inter, ale bylo to právě Udinese, které pět minut zásluhou Bijola rozhodlo. V nastaveném času na 3:1 ještě upravil Arslan.

Salernitana - Lecce 1:2 - 55. Gonzales vl.g. - 43. Ceesay, 83. Strafezza

Lecce jelo do Salernitana s vidinou možného úspěchu a ten se dostavil. Hosté vyhráli již první půli díky Ceesayovi, který se tváří v tvář nezalekl brankáře soupeře a zajistil Lecce vedení. V druhé půli hosté vyrovnali v 55. minutě, ovšem ne svou zásluhou, ale zásluhou Joana Gonzalese, který si vsítil vlastní gól. Hosté ale nakonec dokázali vyhrát, když v 83. minutě vyslal bombu z poza vápna Gabriel Strafezza.

Bologna - Empoli 0:1 - 75. Bandinelli

Vítězné famfáry zahrály i borcům z Empoli, kteří přijeli do Bologny stejně jako Lecce do Salernitany, tedy s vidinou možného tříbodového úspěchu. Bologna totiž nepředvádí zrovna fotbal doprovázený dobrou formou a se šesti body se krčí ve spodní části tabulky. A proti Empoli si body nezajistilo, když v 75. minutě nekompromisně využil ideální pozice Bandinelli a zajistil vítězství.

Spezia - Sampdoria Janov 2:1 - 12. Murillo vl. g., 72. Nzola - 11. Sabiri

Ani brzké vedení po fantastické trefě Sabiriho nezajistilo hostům z Janova ani bod. Sampdorie totiž jen minutu po výstavní trefě zajistila vyrovnání vlastní brankou z produkce Murilla a ve druhém poločase zmar dokončil Nzola. Sampdoria tedy stále má po sedmi zápasech jen dva body a vypadá to s ní zle.

FC Turín - Sassuollo 0:1, 90.+3 Alvarez

Neuznaná branka Lazara z důvodu ofsajdu v prvním poločase zajistila, že si všechny body z Turína odváží Sassuolo, když po centru Rogeria zakončil hlavou v naprostém závěru zápasu Alvarez.

Grealish: Padesát pět sekund? Spíš pět minut! Byl to nejrychlejší gól, který jsem kdy dal