Nevybíral jsem si, kam kopnu penaltu, svěřil se Chorý. Výhra nad Slavií chutná náramně, posléze dodal

Nevybíral jsem si, kam kopnu penaltu, svěřil se Chorý. Výhra nad Slavií chutná náramně, posléze dodal

Šlágr kola mezi Viktorii Plzeň a Slavii Praha o první místo v české nejvyšší soutěži ovládli svěřenci Michala Bílka, když v domácí Doosan Areně porazili pražskou Slavii jednoznačně 3:0. Utkání ovlivnilo brzké vyloučení slávisty Santose a následně nařízený pokutový kop.

Již ve druhé minutě hostující Santos stáhl ve vápně unikajícího Mosqueru, za což obdržel červenou kartu, která utkání značně ovlivnila. Nařízený pokutový kop doprostřed brány proměnil plzeňský útočník Tomáš Chorý. „Na penaltu jsem si věřil, jsem na ně určen. Nevybíral jsem si, kam to kopnu. Proměnil jsem, zaplaťpánbůh za to. Určitě se nám potom hrálo lépe. Zápas jsme zaslouženě zvládli,“ konstatoval útočník na tiskové konferenci.

Pro Chorého se jednalo o čtvrtou ligovou branku, a i díky jeho statistikám se Západočeši posunuli na první místo v tabulce právě před Slavii. „Výhra nad Slavií chutná náramně. Na takový zápas se těšíme celou půl sezonu, stejně jako diváci. Jsme po osmém kole, bavit se o titulu je tedy hodně předčasné. V kabině o tom nepřemýšlíme, půjdeme zase zápas po zápasu,“ pokračoval střelec.

Plzeň teď čeká odpočinek v podobě reprezentační pauzy. „Všichni si teď odpočineme a potom do toho zase vletíme naplno,“ neskrýval nadšení rodák z Olomouce.

Viktoriány čeká další zápas až 1. října, kdy se představí v Ďolíčku a o čtyři dny později se výběr Michala Bílka představí v mnichovské Allianz Areně.