Půjde Santos na kobereček? Trpišovský se ho zastal: Primární chyba byla u jiného hráče

Půjde Santos na kobereček? Trpišovský se ho zastal: Primární chyba byla u jiného hráče
OBSAHUJE VIDEO

Slávisté zažili asi ten nejhorší možný vstup do šlágru kola s Plzní, když už od 2. minuty po proměněné penaltě Chorého prohrávali, navíc se museli obejít bez vyloučeného Santose.

Hrozný start. „Vyvíjelo se to pro nás nejhůře, jak mohlo. V první minutě penalta a červená karta. Od první minuty jsme prohrávali, bylo nás o jednoho méně. Pak jsme inkasovali další gól ze standardní situace, pro nás to byl katastrofální vývoj první půle. Ve druhém poločase jsme se snažili dát kontaktní gól, dostat se do šancí, nepustit Plzeň do tlaku a být nebezpeční z běžeckých brejkových situací. Pár nadějných momentů jsme měli, bohužel jsme to nedotáhli ke gólu. Pak Plzeň přidala třetí gól a rozhodla o zápase,“ uvedl na tiskové konferenci trenér sešívaných Jindřich Trpišovský.

Santse si na kobereček zvát nebude. „Primární chyba byla u jiného hráče. Eduardo se dostal do situace, ve které neměl být, měli to řešit jiní hráči. On tu situaci křižoval, měl samozřejmě jinak uhrát ten první souboj, který samozřejmě nebyl jednoduchý. Měl ale ten souboj důrazně vyhrát, protože tam byl první, měl třeba balon uhrát do strany, nedostat se do téhle situace, do které se dostal. Primárně to ale byla týmová chyba, Eduardo ji jen řešil a řešil ji špatně,“ pokračoval slávistický lodivod.

S dvojím trestem v podobě vyloučení a penalty nesouhlasí. „Pro mě je překvapení, že je to dvojí trest. Poslouchali jsme, že dvojí tresty nebudou, že by to mělo být v situacích, kdy hráč nechce hrát. Já si myslím, že tohle je sprinterský souboj v plném běhu, hráč se nemůže zastavit. Chápu to, když někdo někoho stáhne zezadu rukama nebo podkopne bez možnosti hrát míč. Jsem překvapený, i Mosquera se dostal před Santose podobným zákrokem a kontaktem, který měl potom Santos. Samozřejmě byl potom v gólové šanci a šel na zem, i pro rozhodčího je to v té rychlosti strašně těžké vyhodnotit. Ani já si to v tu chvíli netroufl vyhodnotit, nikdo to nevidíme. Byl tam letmý kontakt, Mosquera to udělal chytře, dostal se před hráče. Rozhodnutí nijak nezpochybňuji, překvapením ale pro mě byla ta červená karta, protože si myslím, že to bylo v běžeckém souboji o míč, to se pak ten hráč musí zastavit a s tím druhým neběže,“ dodal pro klubový web slavia.cz Trpišovský.

Video: YouTube - tvslavia