Jsme na příčce, kde se nám hrozně líbí, mluvit o titulu je ještě předčasné, lebedil si Bílek

Jsme na příčce, kde se nám hrozně líbí, mluvit o titulu je ještě předčasné, lebedil si Bílek

Také plzeňský kouč Michal Bílek hodnotí šlágr se Slavií v podobném duchu, jako střelec prvního gólu Tomáš Chorý. Uznává, že utkání bylo ovlivněno vyloučením slávistického Santose z 2. minuty a následném vedení z pokutového kopu. Mluvit o titulu se mu nechtělo.

Plzeň se dostala zkraje zápasu do vedení po proměněné penaltě Chorého. Navíc Slavia hrála v početní nevýhodě. „Určitě to ovlivnilo vývoj utkání. Soupeř šel do deseti a my jsme dali důležitou branku. Byli jsme ve výhodě, ale hráli jsme trpělivě a čekali jsme na své šance, které tam byly. Dali jsme tři branky a jsme velmi spokojení,“ sdělil na tiskové konferenci Michal Bílek.

Západočeský celek se tak posunul s tříbodovým náskokem právě před Slavii do čela tabulky, navíc má zápas k dobru. „Jsme na příčce, kde se nám hrozně líbí, ale mluvit o titulu je ještě předčasné. Je to podobné jako minulou sezonu, také jsme nic nevyhlašovali,“ podotkl trenér.

Bílka těší, že vítězství nad Slavií přišlo ještě před reprezentační pauzou. „Jsme rádi, že jsme skolili takhle silného protivníka. Před reprezentační přestávkou je to velmi dobrá zpráva,“ zdůraznil důležitost tří bodů.

Plzeň si tak po prohrách s Barcelonou a Interem Milán v Lize mistrů zpravila chuť alespoň na domácí scéně.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.