Hráčem kola se stal kolumbijský poklad Plzně, na paty mu šlapal africký prcek v dresu Zbrojovky

HRÁČ KOLA

Až nečekaně jednoznačný průběh měl šlágr 9. kola FORTUNA:LIGY i celého podzimu mezi Plzní a Slavií. Domácí zvítězili v neděli jasně 3:0 a vděčit za to mohou hlavně jednomu muži. A to svému rychlíkovi Jhonu Mosquerovi, po zákroku, na nějž se už v první minutě vykartoval Brazilec Eduardo Santos. Kolumbijský fotbalista tak daroval svému týmu penaltu i přesilovku, navíc krátce nato skóroval sám a po zásluze se stal naším Hráčem kola. Kdo se umístil v těsném závěsu za ním?

1) Jhon Mosquera (FC Viktoria Plzeň)

Byl to jeho zápas. Kolumbijský rychlík Jhon Mosquera se stal jednou z předních hvězd plzeňské Viktorie ve šlágru 9. kola proti Slavii, kterou de facto pohřbil hned na startu. Už v první minutě zápasu ho totiž brazilský stoper Eduardo Santos stáhnul při úprku k zemi, za což následoval pokutový kop i červená karta.

Míč si na puntík postavil Tomáš Chorý a nezaváhal, ve 21. minutě se navíc prosadil sám Mosquera. Ten po rohovém kopu na zadní tyči duchapřítomně dopravil míč do brány a Viktoria vedla už 2:0, svou rychlostí a skvělým čtením hry byl navíc tento kolumbijský šikula permanentním nebezpečím i dál. Dosti ledabylá a oslabená defenziva Pražanů si s ním zkrátka nevěděla rady. A to jak při jeho výpadech po lajně, tak i při standardkách.

„Nakonec jsme dali tři branky, takže já jsem velmi spokojen. Mosquera sehrál výborné utkání a hodně se zapříčinil o to, že jsme dneska vyhráli. Jsme rádi, že jsme skolili takhle silného protivníka. Mluvit teď o titulu je však ještě předčasné,“ uvedl po triumfu 3:0 trenér Michal Bílek, který ve rtuťovitém Kolumbijci našel svůj jihoamerický poklad.