V patnácti letech přepsal historii Anglie! Vycházející hvězda anglické scény debutovala za Arsenal

V patnácti letech přepsal historii Anglie! Vycházející hvězda anglické scény debutovala za Arsenal

Historie se přepisuje každým dnem, ale rekordy se každý den rozhodně nelámou. Patnáctiletých debutantů v anglické Premier League, dle mnohých nejlepší lize světa, bychom nasbírali jako šafránu. Anglickému mladíkovi Ethan Nwanerimu se to povedlo, když nastoupil jako střídající hráč v nastavení proti Brentfordu.

Ethan Nwaneri, tak toto jméno si vážení zapamatujte. Ono, nastoupit v utkání Premier League již v patnácti letech, to se jen tak někomu nepodaří. A jelikož je tento anglický supertalent narozený teprve v březnu, musely se přepsat historické anály nejen Premier League, protože v 92 minutě utkání proti Brentfordu, který Arsenal vyhrál 3:0, střídal Fábia Vieiru.

V novodobé anglické soutěži byl doposud rekordmanem šestnáctiletý Cesc Fabregas, který, jak se sluší a patří na mladé rekordmany, debutoval stejně jako Nwaneri za Arsenal. Jenže nebyl překonán jen rekord Premier League, protože Nwaneri dokázal odstartovat kariéru mezi muži rychleji, než bývalý brankář Portsmouthu Derek Foster a to o čtyři dny. Derek ale za Portsmouth nastoupil v roce 1964 a historie se tak přepisuje skoro po šedesáti letech.

Nwaneri si může mnout ruce, protože na kouče Artetu doslova zapůsobil: ,,První den, kdy jsem ho potkal, jsem se mu podíval do očí. Všichni mi o něm vyprávěli, Per (Mertesacker) mi o něm vyprávěl. Kvůli zraněním jsme včera dali do kádru jen dvanáct nebo třináct starších hráčů a rozhodli jsme se i pro jeho výběr," uvedl Arteta na webu Arsenalu.

Nwaneri se již dostává i mezi reprezentační smetánku, tři zápasy odehrál již za výběr U17 a je jen otázkou času, kdy se probojuje do vyšších reprezentačních sfér.

Slavie "B" zatím v mizérii. Dostaví se zlepšení?