Manchester United? Jsme větší klub jak oni, naparuje se Sociedad

Manchester United? Jsme větší klub jak oni, naparuje se Sociedad

Pokud by vám někdo řekl, že v posledních letech vyhrál Real Sociedad více trofejí jak Manchester United, asi byste tomu nevěřili. Jenže ona je to vážně pravda, čehož využil trenér Imanol Alguacil a kopl si do raněného soupeře.

Oba týmy byly vylosovány do základní skupiny Evropské ligy, a dokonce se už jednou potkaly. Stalo se tak 8. září, kdy se z vítězství na Old Trafford radoval španělský celek. O jeho výhře rozhodla penalta z 59. minuty, kterou proměnil Méndez.

Kdo ví, čím vším to bylo, ale jako by po této výhře Sociedadu narostla křídla... Že by tato výhra byla dílem náhody? Ale kdeže! Byla vepsaná v osudu. Pomineme-li historické úspěchy obou klubů, jen jeden se v přítomném okamžiku může považovat za velký. A Manchester to kupodivu není.

„Fotbal není jen o tom, jaké osobnosti máte v týmu, nýbrž o tom, jak se prezentujete jako celek. Vy musíte umět ukázat, kým doopravdy jste. Přesně tohle se snažíme naším soupeřům dokazovat. Nezaleknout se nikoho a rvát se jako tygři!“ chopil se slova trenér Sociedadu Imanol Alguacil.

„Z hlediska předvedených výkonů, bojovnosti a vyhraných trofejí v posledních letech mohu prohlásit, že jsme větším klubem, než je aktuálně Manchester United,“ sdělil Alguacil, který tak dal vzpomenout na pohár Copa del Rey, který se svou družinou vyhrál v sezoně 2019/20. Zato ďáblové jsou už přes pět let bez trofeje.