Řekli byste to do ní? Bývalá hvězda Premier League udeřila ženu, teď zná trest

Řekli byste to do ní? Bývalá hvězda Premier League udeřila ženu, teď zná trest

David Silva byl klíčovým dílkem Manchesteru City při zisku Premier League v sezonách 2011/12, 2013/14, 2017/18 a 2018/19. Málokdo by si ovšem pomyslel, že tento na hřišti velmi inteligentní hráč se dokáže snížit i k tak neinteligentnímu chování.

Ačkoliv strávil Silva značnou část své kariéry v Manchesteru City, kde patřil k největším oporám týmu, tak v létě roku 2020 usoudil, že se na „stará kolena“ vrátí do svého rodného Španělska. Ze služeb kreativního fotbalisty se mohl radovat Real Sociead, jemuž David dopomohl k zisku Královského poháru (Copa del Rey).

Vedle své kreativní fotbalové stránky se tento vzrůstem nepříliš vysoký hráč veřejnosti dokázal ukázat i ve špatném světle, když se letos v červnu účastnil hudebního festivalu, na němž vypukla hromadná potyčka. David během ní podle soudního záznamu udeřil ženu, která následně spadla na zem a vyčkala na lékařskou pomoc.

Případ se vlekl několik týdnů, až během čtvrtečního odpoledne se veřejnost doslechla oficiální verdikt. Šestatřicetiletý španělský hráč a fotbalový mistr světa z roku 2010 zaplatí pokutu v celkové výši 1080 eur (přibližně 27 tisíc korun).

Dle serveru Independent byly vedle Silvy z oné potyčky obviněny ještě další dvě osoby. U té první z nich soud rozhodl, že rovněž zaplatí pokutu, druhá musí jít dokonce na osm měsíců do vězení.