Jaroslav Tvrdík otevřeně: O Spartě, Šádkovi i problému jménem Santos

Jaroslav Tvrdík otevřeně: O Spartě, Šádkovi i problému jménem Santos

Že šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík hraje s fanoušky svého klubu velmi otevřenou hru, je dlouhodobě známo. Stačí se podívat na jeho twitterový účet a vzpomenout si na minikauzy, které tam svou upřímností v minulosti otevřel. Nyní se rozpovídal i ve videoformátu.  

Osmdesátiminutový rozhovor, velká spousta informací. Tak lze ve stručnosti shrnout nejnovější video, které s šéfem sešivaných natočil předseda odboru přátel Slavie David Ocetník a které je k dispozici na serveru YouTube. Chcete se podívat? Video najdete na konci tohoto článku. Chcete jen rychlý výtah? Tady je přepsaných pár nejšťavnatějších výroků z videa (byť připouštíme, že pro každého čtenáře to může být jiné).

O šéfovi mistrovské Plzně Adolfu Šádkovi:

„Adolf Šádek je místopředseda Ligové fotbalové asociace. V tuto chvíli je tam nejsilnější postavou. Je mimořádně schopný, sám o sobě říká, že pracuje čtrnáct hodin denně. Ale on nesmí být schopný všeho. Byl už disciplinární komisí potrestán za to, že vstoupil do technického prostoru. Teď se tohoto excesu dopustil znovu. Jednou šel uklidnit fanoušky. Dobře, respekt, jako majitel chtěl zasáhnout. On tam ale byl vícekrát, což si nemůže dovolit. Pokud jste funkcionářem, a on je navíc i členem výkonného výboru, fotbalové vlády, musíte jít příkladem. On se nemůže k ploše a technickému sektoru ani přiblížit, protože je nadřízeným komise rozhodčích." 

O zákulisní spolupráci se Spartou:

„Sešel jsem se v týdnu s generálním ředitelem Sparty Františkem Čuprem, domluvili jsme se na dvou zásadních věcech. Za prvé, že Sparta a Slavia budou žádat co nejrychlejší zavedení ofsajdové lajny. Domluvili jsme se, že zaplatíme náklady na pořízení tohoto klíčového systému rovným dílem, Jde o reakci na události posledních kol, kdy je zřetelné, že řada ofsajdů vyvolává velké otázky a bez kalibrované čáry je nelze objektivně posuzovat. Druhý závěr: vím, že řada fanoušků vložila důvěru do předsedy komise rozhodčích Radka Příhody a teď mají pocit, že jejich důvěru nenaplňuje. I za Spartu říkám, že stále stojíme za současnou komisí.”

O průšvihu podzimu jménem Santos:

„Byl nejžhavějším zbožím na trhu, stály o něj Sparta i Plzeň, má všechny předpoklady. Jeho dosavadní výkony jsou ale zklamáním, spousta neúspěchů jde na vrub tohoto hráče, buď je způsobil, nebo vystavil zbytek týmu složité situaci. Střídá vynikající výkony s něčím, co bych nazval obrovskou laxností a teď pro klub není posilou, ale přítěží. Budu s ním a Jiřím Bílkem hovořit, abychom hráče pochopili, pro setrvání ve Slavii teď od něj budeme očekávat obrovskou dřinu. Za mě je jeho rychlý návrat do áčka úplně vyloučený.”

A zde celé video: