Komplikace pro národní výběr: Debakl v Edenu od Portugalců a Švýcarsko slavící výhru nad Španělskem

Cíl setrvat v elitní skupině Ligy národů se pro český reprezentační výběr komplikuje a rozhodovat se bude až v posledním utkání na půdě Švýcarska. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého nedokázali v Edenu vzdorovat Portgualsku a prohráli vysoko 4:0, zatímco jejich nadcházející soupeř veze překvapivou výhru ze Španělska.

Ofenzivní síla Portugalska byla znát od úvodních minut a krátce po půlhodině hry přinesla ovoce po trefě Dalota, kterému míč naservíroval Leao. Skóre se měnilo v závěru první půle, kdy centr Mária Ruie usměrnil z první do šibenice Fernandes. Český výběr mohl reagovat pokutovým kopem, ale Patrik Schick v zakončení selhal.

Po změně stran přišla další studena sprcha od Dalota, který z velké dálky překonal zaskočeného Vaclíka. Osm minut před koncem se ke slovu dostal i Ronaldo, který prodloužil centr na Dalota, a ten upravil na konečných 4:0 pro hosty.

Český výběr si to o setrvání v elitní skupině Ligy národů rozdá v úterý se Švýcarskem, kterému se podařilo vyhrát ve Španělsku. Domácí měli územní převahu, přesto se hosté ujali vedení zásluhou Akanji. Po změně stran se podařilo srovnat Albovi, ale o čtyři minuty později upravil na konečných 1:2 Embolo.

Česko - Portugalsko 0:4
Branky: 33. a 52. Diogo Dalot, 45+2. Bruno Fernandes, 82. Diogo Jota

Španělsko - Švýcarsko 1:2
Branky: 55. Jordi Alba - 21. Akanji, 58. Eric García vl.

Izrael - Albánie 2:1
Branky: 46. Weissman, 90+2. Baribo - 88. Uzuni

Skotsko - Irsko 2:1
Branky: 49. Hendry, 82. Christie z pen. - 18. Egan