Opustí Griezmann poprvé v kariéře španělskou ligu? Francouzovu situaci pozorně sleduje trápící se Juventus

Opustí Griezmann poprvé v kariéře španělskou ligu? Francouzovu situaci pozorně sleduje trápící se Juventus

Francouzský mistr světa z roku 2018 Antoine Griezmann si zatím ve své profesionální kariéře nezahrál nikde jinde, než ve španělské LaLize, kde dosud prošel Realem Sociedad San Sebastian, Barcelonou a Atlétikem Madrid. V lednu 2023 by se to však mohlo změnit...

Možné vyhlídky na útočníkův lednový přestup totiž podle informací listu La Gazzetta dello Sport zkoumá Juventus Turín, který se v Serii A trápí již druhou sezonu v řadě a nyní mu patří až sedmá příčka s pouhými dvěma výhrami ze sedmi vystoupení.

Griezmann v současnosti tráví druhý rok na hostování na madridském stadionu Wanda Metropolitano. Pokud ho však bude chtít Atlético z Barcelony vykoupit natrvalo, do katalánské metropole bude třeba poslat příští rok 40 milionů eur.

Stará dáma zůstává ve střehu a jeho situaci ve španělské metropoli pozorně sleduje. Pakliže by nyní sedmý tým Primera División výstupní klauzuli neaktivoval, mohla by se ho pokusit uzmout pro vlastní potřeby.

Jak už bylo naznačeno výše italský gigant ze severu Apeninského poloostrova se nalézá ve výsledkové krizi a na základě toho přemýšlí o nákupech a osvěžení kádru. Cílem se zdá být právě jednatřicetiletý forvard, i když by se musel v nové soutěži jednoznačně uskromnit a přistoupit na snížení platu.

Jeho kontrakt s Barcelonou sice vyprší až v roce 2024, nicméně převlékat trikot by mohl již o rok dříve. Bianconeri jen budou muset přesvědčit Barcu, aby jim ho poskytla za o něco nižší cenu, než si domluvila s jedním ze svých madridských rivalů.

Konkurent Joãa Félixe či Álvara Moraty už v této sezoně ve španělské metropoli nehraje tolik, jak byl zvyklý a základní sestava se ho z možných šesti případů týkala jen jednou. I tak však dokázal poskytnutých 226 minut čistého času přetavit ve dva přesné zásahy.

 Firmino na Camp Nou a Depay na Anfield Road? Barcelona a Liverpool si mohou brzy vyměnit útočná esa