Nejvíce přihrávek do gólové šance? Tuzemské soutěži momentálně kraluje tato sedmička snaživců...

Nejvíce přihrávek do gólové šance? Tuzemské soutěži momentálně kraluje tato sedmička snaživců...

Pravděpodobně se shodneme, že nejdůležitějším ofenzivním ukazatelem jsou branky a gólové asistence, nicméně o kvalitách a vůbec přínosu útočně laděných hráčů hodně vypovídá také statistika ohledně přihrávek do gólové šance.

Minimálně jednu přihrávku do stoprocentní góloové příležitosti na utkání dokázalo k tomuto datu ve FORTUNA:LIZE vygenerovat hned jednadvacet hráčů.

Týká se to např. Marka Havlíka ze Slovácka, Tomáše Ladry z Mladé Boleslavi, Jana Kuchty ze Sparty, Adama Vlkanovy z Viktorie Plzeň, Juraje Chvátala ze Sigmy či Davida Puškáče z Bohemians Praha 1905.

Dobrá čísla v tomto směru mají i liberecký Christian Frýdek či ostravští Nemanja Kuzmanovič s Jiřím Klímou, nicméně na nejlepší sedmičku po devíti odehraných kolech zatím nemají.

První tři místa seznamu zatím okupují slávističtí vicemistři David Jurásek, Petr Ševčík a Stanislav Tecl, s tím, že všem kraluje prvně jmenovaný dvaadvacetiletý mladík z Edenu, který svým spoluhráčům nabídl již 14 gólovek.

Protože má na svém kontě bývalý bek Mladé Boleslavi po osmi startech ale jen čtyři gólové asistence, deset jeho vybídnutí bylo zazděno.

Velmi důležití jsou pro své týmy také teplický Daniel Trubač, jablonecký Vladimír Jovovič, brněnský Michal Ševčík a sparťan Casper Højer, bez jejichž přičinění by jejich domácí klubové adresy ani zdaleka tolik šancí nevypracovaly.

Nejvíce přihrávek do gólové šance:

14 - David Jurásek (Slavia)
12 - Petr Ševčík (Slavia)
11 - Stanislav Tecl (Slavia)
11 - Daniel Trubač (Teplice)
11 - Vladimír Jovovič (Jablonec)
11 - Michal Ševčík (Zbrojovka)
11 - Casper Højer (Sparta)

Komety ligy? Obrozený střelec Slavie, brněnský Messi i dánský stoper Sparty

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.