Mrtvé a unavené Slovácko? Podobný výkon doma si za poslední roky nepamatuji, přiznal sportovní ředitel 1. FC

Mrtvé a unavené Slovácko? Podobný výkon doma si za poslední roky nepamatuji, přiznal sportovní ředitel 1. FC

Slovácko nyní bylo nějaký čas bez svého sportovního ředitele Veliče Šumulikoskiho, který měl po domácím pohárovém střetu s Partizanem Bělehrad (3:3) v rámci EKL nehodu na elektrické koloběžce, po které absolvoval operaci.

Následné tři duely s Mladou Boleslaví (1:1), Kolínem (2:4) a Jabloncem (0:2) už tak s moravským mužstvem, které je v tabulce nyní až dvanácté a na výhru čeká již sedm zápasů, nebyl.

"Jsem rád, že jsem zpět. Viděl jsem všechny tři zápasy, které jsem sledoval jen z nemocnice, a to pro mě byla větší bolest, než při samotné nehodě. Nebýt na stadionu, na lavičce a jen to sledovat na obrazovce je opravdová bezmoc. Chodil jsem po pokoji jako lev v kleci. Naposledy jsem to takto zažil, když měl covid, že jsem nemohl být na stadionu při zápase, ale toto bylo ještě horší,“ zavzpomínal v rámci interview pro web fcslovacko.cz funkcionář 1. FC.

Po náročném programu pozoruje na souboru Martina Svědíka únavu. "Poslední zápas byl z naší strany takový mrtvý. Podobný výkon doma si za poslední roky nepamatuji, ale na druhou stranu ta únava se prostě projevuje. V Kolíně jsme odehráli velmi dobrý zápas, který bohužel body nepřinesl. O to víc mě mrzelo, že jsme nezvládli domácí ligový zápas s Jabloncem. Bohužel jsem nemohl být přímo na lavičce a třeba předat mužstvu nějakou energii," přidal představitel Slovácka, který v Uherském Hradišti zodpovídá mimo jiné i za přestupovou politiku.

V úvodu října čeká Kozáka, Nguyena, Havlíka, Petrželu a spol. regionální derby ve Zlíně. U toho už by chtěl být i osobně a optimisticky věří v návrat lepších časů. "Už mám vše důležité za sebou a teď už mě žádný zákrok nečeká, jen rekonvalescence. Chci se vrátit co nejdřív. Chtěl bych být již v neděli na lavičce. Uvidím, přeci jen ještě mám nějaké limity, ale na stadionu chci být určitě. Věřím, že mužstvo si teď v reprezentační přestávce odpočinulo, dobilo baterky a doufám, že derby se Zlínem zvládneme a zase se naladíme na vítěznou vlnu."

Divácký potenciál v Brně je ohromný. Stadion na Srbské je ale špatný, nemají ho rádi fanoušci ani samotní hráči...