Hájek s Berem mají ve Vitesse nového šéfa. Dva roky prázdnin totiž ukončilo toto známé nizozemské jméno...

Hájek s Berem mají ve Vitesse nového šéfa. Dva roky prázdnin totiž ukončilo toto známé nizozemské jméno...

Nizozemský celek Vitesse Arnhem, v jehož kádru figurují i český stoper Tomáš Hájek či slovenský středopolař Matúš Bero, sáhl po nepřesvědčivém vstupu do nového ročníku Eredivisie k výměně hlavního trenéra.

Německý odborník Thomas Letsch se vrátil do rodné země, kde přezval Bochum a aktuálně čtrnáctý celek tabulky, který má před sebou výjezd na půdu Twenter, od tohoto týdne vede Phillip Cocu.

Pro rodáka z Eindhovenu, který si na bývalé adrese Tomáše Kalase, Vjačeslava Karavaajeva či Bonyho Wilfrieda podle informací serveru vi.nl, plácl až do roku 2024, jde o čtvrtý klub jeho trenérské kariéry.

Tu rozjížděl před dekádou v PSV a postupně se objevil také v tureckém Fenerbahce Istanbul i anglickém Derby County, kde ovšem skončil už před necelými dvěma lety a od té doby byl bez trenérského angažmá.

Bývalý dlouholetý reprezentant Oranjes se navíc vrací do známého prostředí, protože žlutočerný trikot Vitesse oblékal v letech 1990 - 1995. Poté mimo jiné prošel také Al Jazirou nebo Barcelonou, kde pobyl na přelomu milénia šest let.

Na nizozemské půdě bude Cocu opět pracovat poprvé po více než čtyřech letech.

Slavia s Libercem, Sparta s Hradcem, Plzeň na Bohemians, City-United, Arsenal-Tottenham, Bayern-Leverkusen

Foto: Vitesse Arnhem