Šilhavý se na Součka za zahozenou penaltu nezlobil. Na čem je pro listopadový sraz domluven se Suchopárkem?

Šilhavý se na Součka za zahozenou penaltu nezlobil. Na čem je pro listopadový sraz domluven se Suchopárkem?
OBSAHUJE VIDEO

Těsná prohra ve Švýcarsku, sestup v Lize národů do divize B, druhá neproměněná penalta za sebou i blížící se listopadová šance pro nejvýraznější hráče jednadvacítky. Toť ústřední témata, jimiž se po porážce se Švýcarskem (1:2) zabýval ještě v St. Gallenu hlavní trenér českého národního mužstva Jaroslav Šilhavý.

O porážce 1:2...

"Mám smíšené pocity, výsledek nás samozřejmě mrzí. Cítím, že jsme tu předvedli velmi dobrý výkon. Zvlášť po tom nepovedeném zápase, který jsme hráli před třemi dny. Herně to bylo velmi dobré, jen škoda, že jsme to za stavu 2:1 nezdramatizovali tou penaltou. Na obou stranách bylo hodně šancí, muselo se to líbit, na tom se dá stavět."

O nevydařeném úseku ve 29. a 30. minutě...

"Bylo to šílené. Člověk byl zklamaný z inkasovaného gólu, a než se otočil, už to bylo 2:0. Ze začátku jsem se zalekl, takhle těžký soupeř a najednou vede 2:0. Ale naštěstí jsme ještě do poločasu dali kontaktní gól a pak jsem cítil, že tým si za tím jde. Věřil jsem, že to zdramatizujeme."

O tom, že po Schickovi nevyšla penalta ani Součkovi...

"Jsou určeni jeden až tři čtyři hráči na penaltu, s Portugalskem i v úterý byli stejní. Patrik asi komunikoval s Tomášem, kdo půjde. On ji nedal minule, Tomáš si věřil, tak šel. Nedal, to se stane. Člověk nepromění šance, penalta se může taky neproměnit. Je škoda, že zrovna v téhle době, že se to stane dvakrát za sebou. Je to trošku frustrující, ale nedá se nic dělat."

O pádu do divize B...

"Zápas s Portugalskem doma nám určitě nevyšel, v Lisabonu první poločas. Jinak ty zápasy byly celkem povedené, nebyli jsme úplně ten velký outsider. Drželi jsme s nimi krok. Na výsledcích, které jsme udělali v prvních dvou zápasech, se dá stavět. Motivace bude velká, abychom se zase pokusili dostat zpět. Celkově to hodnotím kladně. Myslím, že všichni, hráči i my, jsme získali z těchto zápasů v té nejsilnější skupině skvělé zkušenosti. To bylo nezaplatitelné."

O tom, že s Faerskými ostrovy a v Turecku dostane šanci pár hráčů U21...

"S Honzou Suchopárkem jsme předběžně domluveni, že na ty další dva přípravné zápasy už plánujeme někoho vyzkoušet. Už to mohlo být tento sraz, ale hráli baráž, tak jsme jim do toho nechtěli sahat."