Tak už došlo i na Obiho Mikela. Končící osobnost nigerijského fotbalu naplnilo posledních 20 let velkou spokojeností

Tak už došlo i na Obiho Mikela. Končící osobnost nigerijského fotbalu naplnilo posledních 20 let velkou spokojeností

Každý příběh má svůj konec a nyní došlo i na vítěze Ligy mistrů z roku 2012 Johna Obiho Mikela, jenž v rozjeté podzimní části opouští profesionální fotbalové dění a loučí se s aktivní kariérou.

"Říká se, že všechno dobré musí jednou skončit a pro mou profesionální kariéru je to tento týden," uvedl na svém oficiálním Instagramu záložník.

Jeho poslední klubovou zastávkou byl celek Stoke City působící v Championship. "Když se ohlédnu za posledními dvaceti lety mé kariéry, naplňuje mě to velkou spokojeností. Fotbal výrazným způsobem formoval i mou osobnost," doplnil bývalý nigerijský reprezentant.

Bývalá dlouholetý tahoun Chelsea, který si v minulosti vyzkoušel i čínskou či tureckou nejvyšší soutěž, si váží toho, že mohl motivovat i řadu svých krajanů...

"Rád bych také povzbudil všechny, které jsem možná v průběhu kariéry jakkoliv inspiroval, aby se nikdy nevzdávali svých snů, protože pokaždé, když budete přemýšlet o tom, že skončíte, je třeba si připomenout, proč jste s tím vůbec začali," doplnil.

Podle pětatřicetiletého středopolař, jenž se na Starém kontinentu rozjížděl v barvách norského Lynu, to ale není sbohem, jen začátek další cesta aa další kapitola jeho života. "Těším se na to, co přinese budoucnost," uzavřel.

Do penze se Obi Mikel odebral po zisku 12 klubových trofejí a jednomu mezinárodnímu úspěchu s Nigérií, se kterou se mu v roce 2013 podařilo ovládnout Africký pohár národů.

Slavia s Libercem, Sparta s Hradcem, Plzeň na Bohemians, City-United, Arsenal-Tottenham, Bayern-Leverkusen

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mikel Obi (@mikel_john_obi)