Další úlovek Chelsea? Blues si dopředu políčili na hvězdu Bundesligy!

Další úlovek Chelsea? Blues si dopředu políčili na hvězdu Bundesligy!

Nového majitele Chelsea Todda Boehlyho ani “překvapivá” výměna Thomase Tuchela na pozici trenéra Chelsea nezabrzdila v jeho nákupním apetitu. A do kádru Tuchelova nástupce Grahama Pottera přivedl v předstihu další nové jméno.  

Christopher Nkunku absolvoval ve Frankfurtu zdravotní prohlídku a v příští rok v létě přestoupí za šedesát milionů eur do londýnské Chelsea. Tuto zprávu ohledně křídelního útočníka RB Leipzig a francouzského národního týmu přinesl včera německý bulvární deník Bild, podle kterého je ruka v rukávě a autor loňských 20 bundesligových gólů (letos se zatím trefil čtyřikrát) má mít rozhodnuto o svém příštím angažmá. 

Podle zdrojů německého bulváru Chelsea zaplatí výstupní klauzuli ve smlouvě francouzského hráče, která činí výše zmíněných šedesát milionů eur a čtyřiadvacetiletý hráč by od příští sezóny měl konkurovat Mountovi, Sterlingovi nebo Havertzovi. Leipzig měl na transakci údajně též přistoupit, s klubem ze západního Londýna mají v Sasku velmi dobré dlouhodobé vztahy, když se - po nepříliš úspěšné londýnské eskápadě - třeba před touto sezónou po této trase vrátil do Německa Timo Werner.

Nkunku je v posledních dvou sezónách považován za jeden z největších ofenzivních talentů bundesligy a už letos v létě kolem jeho jména létala řada spekulací, spojující ho s velkokluby. Zájem - minimálně podle novinářů - měl být v Liverpoolu i Manchesteru United, poptávat se údajně měli i z Barcelony. Mladý francouzský útočník se nicméně - podle interpretace francouzského tisku především s ohledem na listopadový Mundia v Kataru - rozhodl ještě sezónu setrvat v Německu. Pro tu následující si nicméně udělal jasno poměrně brzo.