Nejkvalitnější zahraniční materiál v českém prostředí? TOP 5 aktuálně nejlepších cizinců FORTUNA:LIGY

Nejkvalitnější zahraniční materiál v českém prostředí? TOP 5 aktuálně nejlepších cizinců FORTUNA:LIGY

Kteří zahraniční hráči vyčnívají ve FORTUNA:LIZE vůbec nejvíce? Pojďme se společně podívat na nejvýraznější pětici z nich. Slovenské fotbalisty jsme do této selekce nezahrnuli záměrně, neboť dostanou v nejbližší době vlastní článek.

5. Casper Højer (Sparta Praha)
Levý bek z Dánska přišel do Sparty vloni z Aarhusu. Měl v sestavě nahradit Matěje Hanouska, ale brzy po svém příchodu se zranil a velkou část uplynulého ročníku vynechal. Proto se čekalo, v  jaké formě bude připraven letos. A zatím to vypadá, že Højer je zpátky v plné síle. Ve svých 27 letech je stabilním článkem základní sestavy Sparty Praha a v této sezoně je i velice produktivní. Góly dokáže svým spoluhráčům připravit, ale také je sám vstřelit. Bilance 2+4 v 10 ligových utkáních budiž toho důkazem.

Na začátku ročníku hrál na stoperu ještě Dávid Hancko a posila Jaroslav Zelený tak okupovala levý okraj obranné čtveřice. Mohlo se zdá, že Højer to s prosazením bude mít složité, ale Hancko po pár zápasech odešel do Feyenoordu Rotterdam a Zelený se přesunul na stopera po bok další posily a mimochodem také dalšího dánského fotbalisty Martina Sørensena. Z poloviny dánská obrana zatím šlape, na rozdíl od zbytku sestavy, poměrně slušně a hlavně oba Dánové v ní vynikají. Minimálně jednoho z nich jsme proto do našeho žebříčku zařadit museli.

Foto: AC Sparta Praha