Guardiola? Nad Kodaň se nijak i přes status super favorita nepovyšoval, svůj poklad Haalanda ale opět vynesl do nebes

Guardiola? Nad Kodaň se nijak i přes status super favorita nepovyšoval, svůj poklad Haalanda ale opět vynesl do nebes

Z Manchesteru City jde aktuálně strach - poslední čtyři soutěžní starty dokázal přetavit ve stejný počet výher a nasázel u toho hned 15 branek, což budí respekt.

To středeční soupeř úřadujícího šampiona Premier League v této sezoně až tak přesvědčivý není. Čtrnáctinásobný šampion dánské Superligy FC Kodaň je nyní v domácí soutěži na šestém místě a z posledních pěti startů vytěžila jen jednu výhru, když před pár dny těsně udolala Aarhus.

Na Etihad Stadium proto bude ve středu večer pouze jeden favorit a to hodně velký. Josep Guardiola by však nerad cokoliv podcenil a nejbližšího protivníka jednoznačně respektuje...

"Uvědomuju si, že dánští novináři a fanoušci očekávají naše vítězství, nejsem ale tenhle typ trenéra. Kodaň naprosto respektuju. V minulé sezoně vyhráli ligu a někdy se stane, že v té další se vám tolik nedaří. V pondělí i v úterý jsem se na ně díval. Nekoukám na tabulku, ale na to, jaký je to tým. K Lize mistrů mám velký respekt a nejinak tomu bude i ve středu," objasnil španělský odborník z modré strany Manchesteru, jehož předzápasová slova vyšla na mancity.com.

Spoléhat by se opět měl i na mladého norského snajpra Erlinga Haalanda, který má po jedenácti soutěžních vystoupeních na kontě 17 branek a 3 gólové asistence, s tím, že v Premier League už se dokonce třikrát radoval z hattricku, což je vzhledem k osmi odehraným kolům nový anglický rekord.

"V jeho věku se s ním nikdo nemůže měřit. Jeho čísla ostatně hovoří sama za sebe," ocenil letní posilu z Borussie Dortmund bývalý šéf Barcelony i Bayernu, který už se stačil na ostrovní půdě během šesti let podepsat pod jedenáct trofejí.

Tři střelecké rekordy Premier League, které Haaland může smáznout už v této sezóně