Vůbec nechci koukat na tabulku a jen podle toho hodnotit soupeře, to nikdy nedělám, tvrdí před Pardubicemi Horejš

Vůbec nechci koukat na tabulku a jen podle toho hodnotit soupeře, to nikdy nedělám, tvrdí před Pardubicemi Horejš

Zatímco ve svém prvním prvoligovém roce skončily Pardubice na velmi pěkném sedmém místě, v uplynulé sezoně už měly potíže se záchranou a v právě probíhajícím ročníku jsou zatím beznadějně poslední a po třetině základní části jsou největším favoritem na přímý pád o soutěž níž.

Když se nynější pardubická mizérie srovná s formou současného Jablonce, který naopak zvítězil čtyřikrát za sebou, podle papírových předpokladů by měli v Ďolíčku brát všechny tři body hosté ze Střelnice, kteří nasázeli v posledních čtyřech utkáních 12 gólů a opět z nich začíná jít strach.

"Vůbec nechci koukat na tabulku a jen podle toho hodnotit soupeře, to nikdy nedělám. My se musíme soustředit na svoji hru a co nejlépe se na Pardubice připravit. Nesmíme koukat na to, jestli jsou vepředu nebo vzadu. Důležitý bude náš výkon," upozornil šéf jablonecké lavičky David Horejš, jehož vyjádření si lze přečíst na stránkách fkjablonec.cz.

Podobně to vidí i nejproduktivnější borec zelenobílých barev Jan Chramosta, který v dosavadním ligovém průběhu nasázel šest branek a navíc přidal i tři gólové asistence. Osmý tým soutěže by se na něj měl spoléhat i v sobotu. "Pardubice asi úplně v pohodě nejsou, ale my tam jedeme hrát svoji hru s cílem jednoznačně zvítězit a natáhnout naší sérii," doplnil svého nadřízeného nejlepší střelec v historii MOL Cupu.

Oba soupeři na sebe dosud ve FORTUNA:LIZE narazili pětkrát. Dvakrát se po výhrách 1:0 radoval Jablonec, jednou stejným výsledkem triumfovaly Pardubice a zbylé dvě utkání skončily remízou 1:1. Je tak zřejmé, že ve vzájemných soubojích mnoho branek nepadá.

Dobrou hru z tréninku se nám zatím nedaří přenést do zápasu, mrzí nového vůdce posledních Pardubic

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.