Atlético se na výhru nad Gironou pořádně nadřelo a Valencia vyloupila Pamplonu dohrávající v devíti

Mezi Osasunou a Valencií to v pátek pěkně vřelo. Zatímco domácí dohrávali v devíti, hosté, slavící výhru 2:1, zase v deseti. Ve stejném počtu dohrávala i Alméria proti Vallecanu, ovšem to nic nezměnilo na vítězi zápasu, domácí vyhráli 3:1. Atlétiko vyhrálo 2:1 nad Gironou, ke ztrátě bodů ale rozhodně nemělo daleko.

Páteční střetnutí mezi Osasunou a Valencií rozhodně sliboval ostrý duel, ve kterém půjde hodně o body. Osasuna totiž se třinácti body na tom byla, než Valencia s pouhými deseti po hrůzostrašném vstupu do sezóny. Hosté ale nakonec nenechali nic náhodě, až do posledních sekund hájili vedení 2:0. Domácí přeci jen snížili. Ovšem zápas dohráli po dvou červených kartách v devíti lidech. Valencie zase v deseti, když se ze hřiště po dvou žlutých kartách pakoval střelec druhé branky Diakhaby a skóre se tak už neměnilo.

Vallecano jelo do Almérie jako favorit. Nakonec tomu ale bylo zcela jinak. Už po devětatřiceti minutách prohrávali hosté 0:3 a vypadalo to na hrozný debakl. Ke konci druhé půle ale Catena dostal Vallecano brankou do kontaktu. Ale ani když domácí dohrávali v deseti lidech, Vallecano se na nic jiného nezmohlo a prohrálo 1:3. Almérie si tak napravila pochroumanou reputaci u vlastních fanoušků, když v posledních čtyřech ligových kolech pokaždé prohrála.

Na výhry o jednu branku ze strany Atlética Madrid jsme již zvyklí. Není tomu jinak ani v případě zápasu proti Gironě, kterou Atlético zvládlo jen díky skvělé formě argentinského zabijáka Angela Correa. Skóroval už po pěti minutách zápasu a druhou branku přidal tři minuty po startu druhé půle. Hosté se ale nezalekli a o necelých dvacet minut snížili. Sice vyrovnat nedokázali, ale po shlédnutí statistik je jasné, že k tomu nebylo daleko. Nejen že hosté měli častěji balon na kopačkách, ale také vystřelili celkem jedenáctkrát.

Sevilla je letošním zklamáním a hraje v zóně záchrany. Proti Bilbau, kterému se naopak daří, sahal klub z Andalusie po výhře, od čtvrté minuty vedl po brance Torrese, ale hosté byli proti a v pokročilé části druhého poločasu vyrovnal Vesga. Sevilla tak získala teprve šestý bod sezóny. Bilbao má na kontě bodů sedmnáct a je v tabulce druhé.