Priske: Vitík se tlačí do sestavy již delší dobu. Jankto je velký profík, ale sám cítí, že ještě musí dohánět

Priske: Vitík se tlačí do sestavy již delší dobu. Jankto je velký profík, ale sám cítí, že ještě musí dohánět

Náročnou misi v Brně zvládli a mohli se vracet do české metropole s úsměvem ve tváři. Pražská Sparta vyloupila Zbrojovku vysoko 4:0 a zaznamenala nejvyšší výhru v právě probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY. Góly si mezi sebe rovným dílem rozdělili Krejčí s Kuchtou, ale dánský stratég Brian Priske chválil po závěrečném hvizdu i další součástky kádru.

Sparta aktuálně figuruje na třetím místě v tabulce a snahou je pronásledovat Slavii s Plzní. Bodových ztrát již bylo až příliš, proto Priske kvitoval, že se podařilo uspět proti Brnu s čistým kontem a efektivitou v koncovce. Pro klubové stránky sparta.cz se rozpovídal na adresu některých svých svěřenců a vesměs mluvil pozitivně.

O Kuchtovi…

Je téměř jasné, jak budu hodnotit výkon Jana Kuchty. Odehrál velké utkání, což korunoval góly. Zároveň řadu dalších šancí pomohl vypracovat, zejména v prvním poločase. V úvodu druhé půle se mu, stejně jako zbytku týmu, tolik nedařilo. Do minulého víkendu se Kuchta trápil a já jsem hrozně rád, že mu tam nyní góly padají. Dnes nám ukázal, že musíme být pozitivně naladění a věřit, že věci dopadnou tak, jak mají.

O Vitíkovi…

Bylo to těžké rozhodnutí, zařadit jej do sestavy, jelikož Jarda Zelený odváděl dobré výkony a byl jsem s nimi spokojený. Občas to prostě nejsou jednoduchá rozhodnutí. Abych byl upřímný, Víťas se tlačil do sestavy, dobře trénoval a měl za sebou několik dobrých zápasů za reprezentaci. Já osobně jsem viděl kvalifikační utkání v Českých Budějovicích. Dělal tedy vše proto, aby se dostal do základu. Není to tak, že bychom jej chtěli nějak odměnit. Chceme využívat hráče, kteří tímto stylem působí a tlačí se do sestavy. Mám radost, že je to mladý hráč, který se hned v prvním zápase chytil, a i díky němu jsme udrželi čisté konto.

O Krejčím…

Co se týče penalty, tak hráče, kteří ji půjdou zahrávat, určuje Luboš Loučka. Samozřejmě jsme v týdnu s Láďou řešili, že jedeme do města, ke kterému má silné pouto. Myslím si, že hrál naprosto úžasně. Prokázal nejen fotbalovou kvalitu, ale i správnou mentalitu. Měl velký vliv na dnešní výsledek a já věřím, že Brno je na něj hrdé a že Zbrojovka je pyšná na to, jakého hráče vychovala.

O Janktovi…

U Jankta musím vyzdvihnout jeho přístup, který je naprosto profesionální. Každý den tvrdě pracuje. Jakmile se vrátil z národního týmu, ihned šel do posilovny. V minulém týdnu neměl ani jeden den volno. Zlepšuje se, máte ale pravdu, že to u něj není tak jasně vidět jako u Kuchty, který začal střílet góly. Musíme si uvědomit, že přišel po složitém období ve Španělsku a neměl skoro žádnou letní přípravu. I tohle má vliv na to, jak se cítí na hřišti. Opravdu chci ale vyzdvihnout jeho mentalitu, přístup a profesionalitu.