První velký krok Mikloška v nové funkci? Překvapivě brzký konec Vrby, který Baníku šéfoval jen pár měsíců

První velký krok Mikloška v nové funkci? Překvapivě brzký konec Vrby, který Baníku šéfoval jen pár měsíců

Tohle spojení se tedy nepovedlo. I když se Pavel Vrba vrátil do Ostravy velice slavně a obě strany si slibovaly úspěšnou a dlouhodobou spolupráci, se strukturami Baníku se rozloučil po pouhých čtyřech měsících.

Po bezgólové remíze s Libercem se známý osmapadesátiletý kouč s historií v Plzni i ve Spartě dohodl se slezským vedením na předčasném ukončení vzájemné spolupráce a řízením prvního mužstva jsou dočasně pověřeni jeho asistenti Jan Baránek s Davidem Oulehlou.

Pokud nebude představen nový trenér hned v nejbližších dnech, týkat se jich bude domácí víkendový střet se Slováckem, kterému se v současnosti také vůbec nedaří a jen jedna výhra z posledních deseti zápasů mluví za vše.

Někdejší vůdce Ludogorce Razgrad i Anži Machačkala sice pomohl k postupu do dalšího kola MOL Cupu, v němž na Baník čekají Velvary, nicméně ve FORTUNA:LIZE vůbec nepřesvědčil a důkazem toho jsou pouhé dva tříbodové zisky z jedenácti pokusů a negativní skóre 14:15.

"Situace je taková, jaká je. Po jedenácti kolech jsme na čtrnáctém místě tabulky, našim představám neodpovídají ani výsledky, ani výkony," okomentoval realitu nový šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško, jehož slova nabídly stránky fcb.cz.

Protože jde o dost nečekaný krok, prostor k vyjádření dostal také majitel Václav Brabec. I když si vše původně maloval úplně jinak, fotbal podle něj přináší i takové věci...

"Je na nás, abychom si přiznali nejen tento fakt, ale i celkový současný stav, v jakém se celý A-tým nachází. Dospěli jsme k názoru, že toto řešení je nyní nejlepším možným pro obě strany. Samozřejmě jsme si to představovali jinak a věřili jsme v dlouhodobou úspěšnou spolupráci, ale fotbal už je v některých věcech takový, nevyzpytatelný a během několika týdnů se může všechno změnit," zakončil vlastník Ostravy, pod níž už jsou jen Zlín a Pardubice.

Dostálek: Do adresné kritiky se pouštět nebudu. Hraje se ale na góly a Sparta v produktivitě trestala

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.