Pořád stejná olomoucká písnička. Růsek má podle Jílka obrovský potenciál, který zatím nenaplňuje

Pořád stejná olomoucká písnička. Růsek má podle Jílka obrovský potenciál, který zatím nenaplňuje

Pět ligových sezon, celkem 87 startů a k tomu šestnáct branek a šest gólových asistencí. Byť to není úplně špatná bilance, od exbrněnského útočníka v olomouckých službách Antonína Růska se pořád čeká ještě o něco více.

V souvislosti s tím se ostatně stačí podívat na běžící ligový ročník, v němž šel do akce ve všech jedenácti případech a 854 poskytnutých minut dokázal přetavit jen v jeden gól proti posledním Pardubicím.

Na útočníka to žádná velká hitparáda není a protože ani jednou neasistoval, jeho produktivita je hluboce podprůměrná.

Naposledy proti Slavii se mu sice po boku Mojmíra Chytila poměrně dařilo, nicméně čísla jsou čísla a když je forvard nemá, nemůže být dobře hodnocen, ani kdyby uběhnul 20 kilometrů a vyhrál 50 osobních soubojů.

Václav Jílek nad ním ale stále drží ochrannou ruku a má za to, že v současnosti na Hané pracuje s nadstandardní útočnou dvojicí. Minimálně tedy v rámci FORTUNA:LIGY.

"Není to poprvé, co tady říkám, že Tonda má naši důvěru, ale i obrovský potenciál, který zatím nenaplňuje. Říkám to i jemu. V některých zápasech není dostatečně agilní, není dostatečně v zápase emocionálně i běžecky," všiml si webem sigmafotbal.cz citovaný Jílek.

Zrovna v neděli ale Růsek žádným spícím princem nebyl a rozdíl oproti několika předchozím soubojům to byl podle jeho šéfa diametrální. Je zkrátka vidět, co všechno dokáže s motivací hráčů udělat Slavia.

"Je to najednou jiná mentalita. Najednou se z nás jednoho vedle druhého stanou válečníci. Bohužel ne vždy ten entuziasmus z naší strany v zápasech byl. Je potřeba si to říct. Tonda s Mojmírem to ale od začátku nakopli a hráli skvěle. Pro nás jako trenérský tým je úkolem, aby tyto výkony opakovali i v dalších zápasech. I když pak tady asi dlouho nebudou," zmínil starou známou pravdu šestačtyřicetiletý expert z Androva stadionu.

Nechci nic říkat z pozice pětiměsíčního hráče, vyhnul se hlubšímu hodnocení dvou proher v řadě Douděra