Nechci nic říkat z pozice pětiměsíčního hráče, vyhnul se hlubšímu hodnocení dvou proher v řadě Douděra

Nechci nic říkat z pozice pětiměsíčního hráče, vyhnul se hlubšímu hodnocení dvou proher v řadě Douděra

Po Kluži nestačilo Slavia ani na Sigmu Olomouc, která ji dokonce skolila dvougólovým rozdílem a zvítězila 2:0. Na vedoucí Plzeň už tak úřadující vicemistr z Edenu ztrácí čtyři body a navíc má odehrán o zápas víc.

Jak z posledních těžkých dnů, do nichž je třeba počítat i zářijovou třígólovou prohru v Doosan aréně, oklepat? David Douděra, který je součástí vršovické značky od letošního léta, se jakkoliv kritizovat bál...

Podle jeho slov je to těžká otázka. "Ve Slavii jsem chvíli, takže by to měl okomentovat někdo zkušenější, protože tu nechci říkat nic z pozice pětiměsíčního hráče. Je to pro náš tým těžké, musíme každý začít u sebe a vyhodnotit si to jako tým. Hlouběji se do toho ale pouštět nechci, protože to mi asi nenáleží," pronesl webem slavia.cz citovaný bývalý krajní hráč Mladé Boleslavi.

Týmu z hlavního města se nepovedlo vyrovnat soubojovým hráčům soupeře a právě to byla skutečnost, na kterou doplatil. "Je to fotbal, měli bychom začít v nastavení hlavy. Soubojovost k fotbalu patří a musíme hrát trošku jinak," avizoval svěřenec Jindřicha Trpišovského, podle nějž by se mělo slavné "S" opřít také o standardky. "Nevím, co říct k tomu, že se neproměňují. Je to těžké. Ty velké týmy, které se chtějí udržet nahoře, tak ty zápasy rozhodují při standardních situacích, kde nám to moc nelepí."

Situace v tabulce se ještě v kabině nijak zvlášť neřeší. A to ani po třetí prohře z jedenácti vystoupení. "Mně se poprvé stalo, že jsem takhle na špici. Liga je dlouhodobá, není to o dvou zápasech, co se nepovedou. Bojuje se do posledního kola, liga se nerozhoduje ve dvou zápasech, ale v průběhu celého roku," zakončil čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Priske: Vitík se tlačí do sestavy již delší dobu. Jankto je velký profík, ale sám cítí, že ještě musí dohánět