Velké změny v záloze Chelsea? Dvě opory zvažují další kroky, možné náhrady už jsou ovšem na obzoru

Velké změny v záloze Chelsea? Dvě opory zvažují další kroky, možné náhrady už jsou ovšem na obzoru

Na Stamford Bridge se pod Toddem Boehlym rozhodně nenudí. Nejdřív chtěl do týmu přivést Cristiana Ronalda, pak vyměnil Thomase Tuchela za Grahama Pottera, nyní se pod jeho managementem zřejmě bude předělávat záloha.   

Mason Mount zvažuje, zda podepíše novou smlouvu, ta Jorginhova vyprší příští rok v létě a agent italského záložníka byl údajně spatřen v Barceloně, kde by se příchodu zkušeného záložníka rozhodně nebránili. Zvlášť když by to bylo po vypršení kontraktu úplně zdarma. Už o víkendu navíc vyšla zpráva v The Telegraph, podle které Chelsea nabídla svým londýnským rivalům možnost podepsat další stavební kámen její středové řady a to defenzivního záložníka N'Gola Kantého, jež je taktéž na konci smlouvy a Potter si představuje někoho mladšího. V záložní řadě Blues se zkrátka chystají velké změny. 

Nejvýznamnější z nich by eventuálně byla ve spojitosti s odchodem Masona Mounta. Jeho současná smlouva platí do roku 2024 a Chelsea je údajně podle informací deníku The Telegraph připravena anglického reprezentanta prodat a nahradit, pokud se jednání budou nadále protahovat. Vedle toho má zřejmě zaječí úmysly i Jorginho. Italskému reprezentantovi narozenému v Brazílii končí v této sezóně smlouva a jednání o nové smlouvě též k úspěchu nevedou. Jeho agent Joao Santos byl podle informací webu TMW v posledních dnech viděn v Barceloně, kde by Jorginho ideálně zapadl do pozice uvolněné podle všeho pomalu končícím Sergiem Busqutem.

Chelsea tak v následujících dvou přestupových obdobích bude nucena řešit několik zásadních otázek. Ty nejpalčivější jsou spojeny s možnou ztrátou Mounta, jehož ofenzivní schopnosti by Chelsea obtížně nahrazovala. Podle informací anglických médiích začal sportovní úsek Chelsea v této souvislosti pak intenzivněji skautovat kapitána AS Roma Lorenza Pellegriniho a v úvahu má též podle webu TribalFootball přicházet ofenzivní hráč Villarrealu Yemery Pino.

Tři destinace, kde by mohl v zimě zakotvit v Manchesteru United nevyužívaný Cristiano Ronaldo