Kucka, Medveděv i Zmrhal zůstali ušetřeni. Poslední blamáž Slovanu Bratislava tvrdě odnesli jiní...

Kucka, Medveděv i Zmrhal zůstali ušetřeni. Poslední blamáž Slovanu Bratislava tvrdě odnesli jiní...

Když obhájce slovenského titulu i současný lídr tamní soutěže ŠK Slovan Bratislava vyloupil v rámci pohárového dění švýcarskou Basilej, v hlavním městě našich východních sousedů bylo veselo.

O tři dny později však velkoklub z Tehelného pole narazil v Trenčíně a z půdy osmého celku tabulky si odvezl notně nelichotivou porážku 0:4. Hlavní trenér Vladimír Weiss starší nazval ono víkendové selhání ostudou a na pozápasové tiskové konferenci slíbil, že z něho vyvodí důsledky v podobě přeřazení pěti až šesti hráčů do rezervy.

A jaká byla realita? Poslední nezvládnutý ligový výjezd odnesli jen tři hráči, nicméně tresty dostali ještě přísnější, než bylo původně avizováno.

Zatímco Belgičan Siemen Voet se nakonec trestu vyhnul, trio Uche Agbo, Richard Križan a Ivan Šaponjič by mělo být vyřazeno z kádru prvního mužstva a až do konce podzimní části trénovat výhradně individuálně.

Weiss se nebál jít ani po relativně velkých jménech. Například útočník Šaponjič dorazil do Bratislavy ze struktur Atlétika Madrid a v minulosti prošel také Cádizem, Benfikou Lisabon, Waregemem či Partizanem Bělehrad.

Dosavadních 22 soutěžních startů v sezoně za Slovan však zatím přetavil jen ve čtyři trefy a další podle všeho v nejbližší době nepřidá.

"To, že byl v Atlétiku, nic neznamená. On byl v Madridu, ale v Madridu nehrál. Byl v Lisabonu, ale v Lisabonu nehrál. To je moje odpověď," citoval portál sport.aktuality.sk přísná slova bývalého kouče slovenské reprezentace.

Do inkriminovaného utkání 13. kola zasáhli také čeští krajánci Juraj Medveděv a Jaromír Zmrhal nebo exsparťan Juraj Kucka. Jim se však podle dostupných informací jakákoliv suspendace vyhne.

Dva starty v jeden den, dvě výhry a první start ve F:NL okořeněný rozhodující trefou? Karviné roste nová hvězdička