Kabina je velmi zdravá a kompaktní, pochvaluje si překvapeně před premiérou v Baníku Hapal

Kabina je velmi zdravá a kompaktní, pochvaluje si překvapeně před premiérou v Baníku Hapal

Obnovenou premiéru (po šestnácti letech) na lavičce ostravského Baníku má před sebou v neděli trenér Pavel Hapal, který v prvním zápase povede svůj tým proti Slovácku.  

Slovácko má za sebou náročný čtvrteční zápas na jihu Francie a méně než 72 hodin odpočinku. To by mohla být z perspektivy nedělního utkání pro Baník výhoda. Naopak překvapivá první výhra v evropské Konferenční lize a skalp mnohem lepšího protivníka s hvězdami jako je Kasper Schmeichel nebo Nicholas Pepé jednoznačně hraje - ve směru navýšení sebevědomí souboru Martina Svědíka - proti zájmům ostravských fotbalistů. Pavel Hapal se nicméně během několika málo dní soustředil především na svůj tým.

"Snažíme se poznat hráče, měli jsme individuální pohovory, ale nechceme je zahltit. Věřím, že mužstvo povzbudíme, nachystáme a zvolíme dobrou taktiku,” popsal Hapal první dny v roli kouče, kterou obsadil po v pondělí odvolaném Pavlovi Vrbovi pro web fcb.cz. A přidal i své první kádrů hodnocení. “Baník jsem sledoval, přehled mám, teď hráče poznávám zblízka na tréninku. Zvenku mi to připadalo, že je mužstvo hlavami dole, ale po prvních dnech naopak zjišťuji, že kabina je velmi zdravá a kompaktní, to mě mile překvapilo. Teď jde o to z něj dostat kvalitu, která tu je,“ doplnil Pavel Hapal.

Na Hapalovi a jeho trenérském štábu nyní je, jak vyřeší základní otázky v kádru Baníku. Jak vyřeší chybující obranu? Vsadí na zkušenost typu Fleišman nebo spíš dravé mládí v podobě Buchty nebo Jaroně? A jak začne pracovat na probouzení ostravského útoku, kde se pravděpodobně největší hvězda kádru Baníku Ladislav Almási zatím po zranění střelecky souží? Uvidíme v neděli.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.