Byla to chyba, přehnal jsem to, uznal trenérský bouřlivák Rada. Co řekl o Kuchtovi a jaký názor má na Čvančaru?

Byla to chyba, přehnal jsem to, uznal trenérský bouřlivák Rada. Co řekl o Kuchtovi a jaký názor má na Čvančaru?
ROZHOVOR

Tři zápasy stop. K tomu pokuta ve výši 30 tisíc korun. Takový verdikt si od disciplinární komise vyslechl legendární trenér Dukly Petr Rada za své extempore v minulém ligovém kole na půdě Chrudimi, kde jeho zlobu odnesl asistent rozhodčího Tomáš Mokrusch. Jak ostřílený kouč přijal tento trest a co řekl o útočnících Sparty, tedy Janu Kuchtovi s Tomášem Čvančarou?

O Radovi se ví, že je to bouřlivák, jehož saze umí velmi snadno vybouchnout. Dokáže se rychle rozčílit, zároveň pak ale umí přijít a omluvit se. Uznat, že přestřelil. Stejně jako se to stalo minulý týden, kdy jeho Dukla padla 1:2 v Chrudimi. „Až tě potkám, tak ti naflákám, Ty už jsi toho v lize zk**vil dost. Já si to zjistím, kde bydlíš! Ty to víš, že na tebe mám pifku!“ křičel prý na asistenta Tomáše Mokrusche.

Ke cti mu slouží, že nebyl přehnaně vulgární. A že se k celé věci postavil čelem jako chlap. „Vím, že jsem to přehnal, že jsem udělal chybu. Na disciplinárce jsem se omluvil, mrzelo mě to,“ přiznal Rada v rozhovoru pro eFotbal.

Ve výsledku se nestalo zase nic tak hrozného, byť na tohle se může každý dívat trochu jinak. „Ten zápas se pro nás nevyvíjel dobře, rozhodčí za to ale nemohl. Některé věci se mi sice nelíbily, ale beru to na sebe, takhle reagovat jsem určitě neměl. Na druhou stranu, snad si nikdo nemyslí, že jsem druhý den šel a vážně hledal jeho adresu. Nebo snad na něj někde čekal... Já jsem takový, že o tom za chvíli nevím. Ale chápu, že takhle mluvit nesmím,“ podotkl s tím, že doufal, že ho fotbalový tribunál nakonec omilostní.

Nestalo se, jsou z toho tři duely. „To mě mrzí, protože já už těch zápasů před sebou moc nemám. Ale stalo se, tak to prostě musím vzít,“ konstatoval legendární kouč.

A vyjádřil se i ke Spartě, v níž působil a které stále hodně fandí. Jaký názor má na to, že se konečně střelecky probudil útočník Jan Kuchta?

„Přeji mu to, po tom špatném rozjezdu se chytit moc potřeboval. Sparta si ho vybrala a dobře věděla proč. Je to hráč, který branky dávat umí. Nesouhlasím ale s tím, že se začal prosazovat proto, že Sparta hraje na jednoho útočníka. On je bude dávat, i kdyby po návratu Tomáše Čvančary hrálo mužstvo zase na dva. Honza zkrátka potřeboval skórovat, pak to z něj celé spadlo. Pro každého útočníka je tohle hrozně důležitá věc. Když se nedaří, nese to těžce i takový hráč, jako je Cristiano Ronaldo,“ poznamenal Rada.

Ten věří i Čvančarovi, jehož v Jablonci sám trénoval. „I Tomáš je hodně kvalitní fotbalista, o tom nemám žádné pochybnosti. Jen je třeba, aby se soustředil pouze na fotbal. Aby byl disciplinovanější, nehádal se tolik s rozhodčími. Já myslím, že na takové věci má ve svém věku času ještě dost,“ prohlásil slavný kormidelník.

Nebojí se ale toho, že pokud jeden z nich bude zápasy začínat jen na lavičce, v kabině to spustí peklo na zemi? „Nemyslím si. Ve Spartě vždycky byla velká konkurence, tam se s něčím takovým prostě musí počítat. Jen je třeba, aby se pak ozvali starší hráči a ty mladší zavčasu usměrnili. Sparta těch zkušených teď moc nemá, i tak si s tím však bude umět poradit. Navíc si myslím, že není na škodu, když někdo těžce kouše pozici náhradníka. Horší by bylo, kdyby mu to bylo jedno,“ uzavřel Rada.