Pět událostí 12. kola: Lingr spasil Slavii i v deseti, spolehlivý návrat Staňka, střelecké probuzení Vašulína i vítězný debut Hapala

Pět událostí 12. kola: Lingr spasil Slavii i v deseti, spolehlivý návrat Staňka, střelecké probuzení Vašulína i vítězný debut Hapala
PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Hlavní událostí 12. kola FORTUNA:LIGY je vítězná premiéra Pavla Hapala na lavičce Baníku. Ve Vítkovicích i díky premiérové brance Srdjana Plavšiče slavil vítězství nad Slováckem v poměru 3:1. Zabrala Slavia, i když v deseti to proti Mladé Boleslavi neměla jednoduché a zvítězila 2:1. Tři body mají také Plzeň, Sparta či Hradec Králové.

Hradec otočil se Zbrojovkou, střelecky se probudil Vašulín

Hradec Králové konečně dohrál v jedenácti a díky obratu se Zbrojovkou Brno se posunul už na čtvrté místo ligové tabulky. Podruhé v řadě se z penalty prosadil Jakub Rada, střelecky se poté probudil Daniel Vašulín.

Čtyřiadvacetiletý útočník mlčel od 31. srpna, kdy se musel poprvé obejít bez Adama Vlkanovy. Od té chvíle se zdálo, že mu nynější středopolař Plzně chybí. Svou třetí ligovou trefou dvě minuty před koncem ale zařídil Hradci nesmírně důležité vítězství.

„Je to pro nás velmi cenné vítězství. Skrytý cíl bylo udělat doma ze dvou utkání šest bodů, což určitě nebylo jednoduché,“ uvedl po utkání Miroslav Koubek, jenž byl výrazně spokojen s hrou útočníků i s podporou právě do ofenzivy. 

Foto: FC Hradec Králové