Berkovce zatím porážky neděsí: Není to ještě úplně hrozné, nejsme dole. Pořád jsme nováček, musíme to takhle brát

Berkovce zatím porážky neděsí: Není to ještě úplně hrozné, nejsme dole. Pořád jsme nováček, musíme to takhle brát
OBSAHUJE VIDEO

Začíná brněnskému nováčkovi po slibném úvodu docházet dech? Na soutěžní triumf čeká Zbrojovka již čtyři zápasy a tři říjnové prohry po reprezentační pauze znamenají, že se soubor Richarda Dostálka propadl z nadějné páté příčky až na desáté místo do neklidných pater tabulky.

Zatím naposledy neuspělo Brno v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové, kde to byl podle ostříleného brankáře hostů Martina Berkovce občas dost velký "fičák".

"Hradec nás slušně zamknul, závěr první půle byl pekelný. Hodně standardek, snad dvanáct rohů, to jsem asi ještě nezažil. Každopádně teď týden nemusíme trénovat rohy," vtipkoval po závěrečném hvizdu třiatřicetiletý strážce svatyně, jehož slova nabídly stránky fczbrno.cz.

On sám sice naděje Zbrojovky držel dost dlouho, ale protože kapituloval v závěrech obou poločasů, bodově z toho i přes vedení nebylo vůbec nic a na předposlední příčku má moravský tým náskok už jen dva body.

"Ale nejsme dole. Pořád jsme nováček, musíme to takhle brát. Měli jsme dobrý start, na to bych nezapomínal, teď se to sešlo takhle. Není to ještě úplně hrozné, ale přiznám se, že kdybychom odsud měli bod, jsme šťastnější. Potřebujeme ty body sbírat, zajímavý zápas nás čeká příští týden proti Pardubicím,“ naťuknul nejbližší ligový program konkurent Vlastimila Hrubého, jenž se do Brna přesunul letos v létě z Jablonce.

Ještě předtím si však může Brno zvýšit sebevědomí na druholigovém Táborsku. Ve středu 19. října se totiž představí na jeho půdě v rámci třetího kola MOL Cupu a na jihu země ho po delší době čeká potvrzování role favorita.

V kabině Slavie se skandovalo Kolářovo jméno: Doufám, že v derby sezonu pořádně nakopneme a pomůže to všem

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.