Mbappé, Haaland a další. Jak vypadá nejhodnotnější jedenáctka světa?

Mbappé, Haaland a další. Jak vypadá nejhodnotnější jedenáctka světa?

Mládí vpřed! Tak nějak se můžeme, samozřejmě až na pár výjimek, dívat na současnou jedenáctku nejhodnotnějších hráčů planety. Vévodí jí zdatný francouzský útočník Kylian Mbappé, jemuž asistuje norský dělostřelec Erling Haaland. Velmi hodnotným je také brazilský křídelník Realu Madrid Vinícius Jr.

Server trasnfermarket.com aktualizoval své žebříčky momentálně nejhodnotnějších fotbalistů planety. Uvedená částka nám říká, jaká je přibližná hráčova přestupová hodnota. Nezapomínejme ovšem, že si kluby tyto ceny upravují dle své libosti. Takový Antony má tržní hodnotu 75 milionů euro, a přesto přestoupil do Manchesteru United za 105 milionů.

Aktuálně nejcennějším fotbalistou planety je Kylian Mbappé. Tržní cena francouzského útočníka byla stanovena na 160 milionů eur. Má-li vedení PSG hráči v zimě či v létě dovolit odejít, bude chtít alespoň dvojnásobek této částky.

Mbappému, co se hodnoty týče, dýchá na záda hladový forward Manchesteru City Erling Haaland. Norský snajpr, který dal v této sezoně již 20 branek ve čtrnácti soutěžních utkáních, se cení na 150 milionů eur. Tato částka je podle všeho uvedena i v Haalandově výkupní klauzuli a jakýkoliv celek mimo Premier League ji bude moct aktivovat. V platnost vejde ale až za dva roky.

Aktuálně nejcennějším obráncem planety je Rubén Dias z Manchesteru City. V roce 2019 tohoto stopera ještě mnoho lidí neznalo, ale jakmile přestoupil na Etihad Stadium, začal předvádět vskutku nadlidské výkony, které Citizens zajistily již dva mistrovské tituly. A kdo ví, třeba bude třetí na cestě.

Nejhodnotnějším gólmanem planety je Thibaut Courtois. Třicetiletému Belgičanovi hájícímu barvy Realu Madrid stoupla cenovka hlavně díky úspěšným zákrokům v minulé sezoně, kdy byl svému týmu značnou oporou při cestě za získáním trofeje z Ligy mistrů.

Zdroj: transfermarkt.com