West Ham zahodil penaltu a z Anfieldu jede bez bodů, Brentford zastavil Chelsea, Rudí ďáblové přehráli Tottenham

V Anglii je před mistrovstvím světa skutečně napilno, čehož je důkazem středeční večer, který přinesl hned několik zajímavých duelů. Z papírových favoritů vyšel nejlépe Liverpool, který si doma poradil s West Hamem, zato Chelsea zaváhala. Profesorský výkon předvedl Manchester United, který porazil Tottenham 2:0.

Reds se konečně začínají dostávat do své optimální formy, jak jsme je znali z minulé sezony. Družina trenéra Kloppa herně i statisticky naprosto předčila londýnské Kladiváře, ale dokázala jim dát jen jedinou branku. O tu se postarala v 22. minutě nová týmová akvizice Darwin Nunez.

Převážně bránící se West Ham měl šanci na vyrovnání krátce před odchodem do kabin, nabídnutou příležitost v podobě pokutového kopu ovšem Bowen neproměnil.

Mírné klopýtnutí zaznamenala Chelsea, která pod taktovkou trenéra Grahama Pottera nedokázala najít recept na nepropustnou obranu Brenftordu. Oba týmy spolu svedly spíše taktickou bitvu, jíž chybělo nějaké větší tempo a akce. Žádné změny skóre jsme se proto nedočkali.

Postupnými krůčky na užší vrchol kráčí nejbohatší a do této sezony velmi posílený klub Newcastle United. Ten se doma střetl s Evertonem, a i když vyhrál „pouze“ 1:0, tak svému soupeři absolutně nic nedovolil. Důkazem nám je jeden jediný střelecký pokus hostů za 90 minut hry.

Dominantní výkon předvedli ďáblové z Old Trafford, kteří doma přivítali Tottenham. Ten se do hry příliš nedostával, zato brankář Lloris byl pořád v zápřahu. Ačkoliv za svá záda pustil dva góly, sérií několika klíčových zákroků si vysloužil ocenění nejlepšího muže utkání.