Tuchel jako náhrada za Gerrarda? Německý stratég se vyslovil, jestli jej nabídka Aston Villy láká

Tuchel jako náhrada za Gerrarda? Německý stratég se vyslovil, jestli jej nabídka Aston Villy láká

Vedení Aston Villy nemělo s někdejším skvělým anglickým záložníkem Stevenem Gerarrdem pochopení a po čtyřech zápasech bez výhry jej odvolalo z pozice hlavního trenéra týmu. Po čtvrteční venkovní ztrátě 0:3 s Fulhamem je tak zřejmé, že klub z Birminghamu potřebuje nového kouče. Na Ostrovech se nejen skrze zprávy listu The Sun začaly objevovat informace o námluvách s někdejším koučem Blues Thomasem Tuchelem. Jak na tuto výzvu zareagoval?

Britské listy v pátek časně ráno zaskočili mnohé, když zveřejnily informace o tom, že se Aston Villa rozhodla ukončit spolupráci se Stevenem Gerrardem. Na vině byly slabé výsledky, které donutily vedení klubu k razantní změně. Prvním osloveným nástupcem měl být německý stratég Thomas Tuchel, přestože se objevila i informace, že byl tento post nabídnut i Mauriciu Pochettinovi.

Bývalý lodivod Chelsea si ale podle Daily Star nepřeje nahradit Gerrarda na lavičce Aston Villy bez ohledu na zajímavou lukrativní smlouvu. Tuto informaci záhy potvrdil i anglický novinář Matt Law. Aktuálně sedmnáctý tým tabulky Premier League byl však odmítnut, což ale neznamená, že by Tuchel do pracovního rytmu rád nevrátil. Díky bohatým zkušenostem a minulosti stále doufá, že se ozve zvučnější zájemce.

Podle informací talkSport už má Aston Villa v rukávu i náhradu, kterou má být Thomas Frank. Současný kouč Brentfordu pomohl klubu postoupit mezi ostrovní elitu po dlouhých 74 letech. Aktuálně si tento tým taktéž nevede zle, neboť stejně jako v minulé sezóně okupuje klidný střed. Dánský stratég by mohl být pro Aston Villu přínosem, ale nabízí se otázka, zda je to pro něj tak lákavá výzva, aby opustil klub, kde je hráči i fanoušky milován.