Arteta půjde do boje s Ancelottim. Předmětem přestupové přetahované bude nizozemský útočník

Arteta půjde do boje s Ancelottim. Předmětem přestupové přetahované bude nizozemský útočník

Zápas Arsenal versus Real Madrid vzhledem k absenci Londýňanů v letošní sezóně Ligy mistrů asi na hřišti neuvidíme, jejich manažeři se nicméně utkají hned po ní. Na přestupovém poli.  

Holandský reprezentační útočník a hvězda PSV Eindhoven Cody Gakpo je velmi vysoko na “wish-listu” Realu Madrid i londýnského Arsenalu a tyto dva kluby se podle španělského deníku Fichajes utkají o jeho podpis během letního přestupového období.  Podle informací španělských novinářů si PSV svého pokladu cení na více než 50 milionů eur, a pokud se o jeho podpis opravdu utkají dvě tak silné váhy, lze předpokládat, že by cena mohla vyrůst ještě významně výše. 

Gakpo ji zatím v letošní sezóně dál šponuje, když zatím v 19 zápasech vstřelil 13 gólů a připsal si 11 asistencí, a jeho dominance v nejvyšší holandské soutěži, kterou dokáže převést i do pohárových zápasů podle skautů obou týmů údajně signalizuje, že by mohl být připraven na další krok ve své kariéře. Gakpo o tomto kroku uvažoval už letos v létě, kdy byl v přestupovém období intenzivně spojován s Manchesterem United, ale Rudí ďáblové místo toho podepsali Antonyho z Ajaxu.

Oba zájemci přitom řeší jistou variabilitu do útoku. Gunners podepsali letos v létě Gabriela Jesuse z Manchesteru City za údajnou částku kolem 50 milionů eur. Brazilec výrazně přispěl k jejich solidnímu startu do sezony, když v Premier League v deseti zápasech vstřelil pět gólů a na další čtyři přihrál. Na hrotu pak Arteta spoléhá jen na něj a univerzální Holanďan by mohl být zajímavou alternativou. Bílý balet zase ve střednědobém horizontu počítá s odcházením Karima Benzemy a před tím si jistě pořídí několik supertalentovaných ofenzivních hráčů, aby jim poskytl čas na adaptaci.