Sláma má veškeré předpoklady, aby za Sigmu nastupoval pravidelně, ale přesto se tak neděje. Proč?

Sláma má veškeré předpoklady, aby za Sigmu nastupoval pravidelně, ale přesto se tak neděje. Proč?

Hanácký odchovanec Jiří Sláma se stále nemůže naplno prosadit do ideálního týmu Sigmy a balancuje na pomezí hřiště a lavičky.

V této sezoně FORTUNA:LIGY ho zatím poslal jeho šéf Václav Jílek do akce sedmkrát, s tím, že od úvodní minuty hrál pouze třikrát a dohromady strávil na trávnících 276 minut čistého času.

Další poločas pak sice přidal v rámci nedávného třetího kola MOL Cupu, ale i tak by si bývalý zadák Pardubic možná představoval ještě o něco více.

Tím spíš, že v říjnu zazářil například při domácím skalpu Slavie. V posledním kole se Zlínem (2:1) se ho však netýkala základní sestava a důvodem jsou nevyrovnané výkony...

"Jirka odehrál vynikající utkání proti Slavii. Vstřelená branka, dobrý výkon, chválení a to všechno u hráčů hraje roli. Další utkání na Bohemce už zdaleka tak kvalitní nebylo. Nemyslím kvalitu herních řešení, ale hlavně v přístupu a řešení situací po ztrátě míče. Tam jsem spokojený nebyl. Stejně tak to pokračovalo i v Zápech," připomněl stránkami sigmafotbal.cz citovaný šéf lavičky.

Exsparťanský kouč navíc věděl, že proti Sigmě nastoupí tři velmi dobře fyzicky vybavení plejeři Dramé, Silný a Jawo a také to byl důvod, proč ho poslal do hry jako náhradníka až v nastaveném času, kdy šlo hlavně o šetření času.

"Chtěli jsme jim konkurovat zvýšenou fyzickou silou. Tím ale nechci říct, že bychom Jirku zase nějak odložili. Má veškeré předpoklady, aby nastupoval pravidelně," informoval dlouholetý spolupracovník Jiřího Saňáka.

V příštím kole zajíždí šestý tým tabulky na teplická Stínadla. Bude ho opět čekat lavička náhradníků, nebo bude v tréninku pracovat natolik, že se opět vrátí mezi jedenáct vyvolených?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.