Na Haalanda nedosáhne ani Mbappé, rekord Neymara bude překonán, tvrdí manažerka norského střelce

Na Haalanda nedosáhne ani Mbappé, rekord Neymara bude překonán, tvrdí manažerka norského střelce

Brazilská manažerka Rafaela Pimentová, která zastupuje norského útočníka Erlinga Haalanda jednoho dne očekává velký otřes na přestupovém trhu. Ten by měl nastat, až se někdo bude pokoušet Nora vykoupit z Manchesteru City, jeho hodnota dosáhne hranice jedné miliardy liber (1,144 miliardy eur), alespoň to pro televizi Sky Sport 24 tvrdí Pimentová.

Haalanda v létě získal Manchester City za 60 milionů eur z Dortmundu. Norský střelec zaznamenal úžasný start. Pod taktovkou španělského trenéra Pepa Guardioly nastřílel už 22 branek v 15 soutěžních utkání. Aktuální tržní hodnota se pohybuje okolo 150 milionů eur, pouze Mbappé by stál potenciální zájemce více, Francouz má cenovku ještě o deset milionů eur vyšší.

„Erling bude prvním hráčem, který bude stát okolo miliardy. Je to sice jen můj odhad, ale musíte se podívat na jeho fotbalovou hodnotu, osobnost a reklamní hodnotu. Mně to vychází na miliardu,“ uvedla manažerka pro Sky Sport.

Tržní přestupový rekord drží hvězda PSG Neymar, který do francouzské metropole přestoupil v létě 2017 za 222 milionů eur z Barcelony.

Haaland má smlouvu na Etihad Stadium do roku 2027. „Doufám, že smlouvu dodržíme a rozhodně se nebráníme dalšímu prodloužení, proč ne?“ Má jasno Pimentová, která byla pravou rukou nedávno zesnulého fotbalového agenta Mina Raioly.