V Hoffenheimu mě berou za legendu, mám v klubu postavení, můžu si dovolit něco říct, pyšní se Kadeřábek

V Hoffenheimu mě berou za legendu, mám v klubu postavení, můžu si dovolit něco říct, pyšní se Kadeřábek

Pavel Kadeřábek, jenž díky tržní ceně 5 milionů eur pořád patří mezi mezi deset nejdražších českých hráčů, má před sebou v bundeslize kulatou metu 200 odehraných zápasů, s tím, že k jejímu pokoření mu v tuto chvíli chybí už jen devět zápasů, což by se mu mělo povést dotáhnout v prvních měsících roku 2023.

Mezi Čechy už je krajní bek Hoffenheimu na pátém místě a pakliže by ho nepotkalo několik dlouhodobějších zranění onu cifru už by zvládl pokořit mnohem dříve.

Dvoustovku oficiálních vystoupení za Hoffenheim, se kterým nedávno prodloužil kontrakt až do 30. 6. 2025, ale už má a ještě toho podle všeho dost přibyde...

Pokud dotyčnou pracovní dohodu ostřílený exsparťan dodrží, v PreZero Areně pro více než 30 tisíc diváků stráví přesně dekádu.

Co se týče životního stylu a života vůbec, na německé "vesnici" je nadmíru spokojený a to samé platí i pro profesní hledisko...

"Strašně se mi líbí, jaký fotbal hrajeme po celou dobu, co tady jsem. Snažíme se o útočné pojetí, samozřejmě někdy to jde líp, někdy hůř. Klub skvěle funguje a přistupuje k zázemí," ocenil svého zaměstnavatele v rámci interview pro gol.cz exreprezentant Česka.

Když se Hoffenheimu v roce 2015 upsal, nenapadlo ho, že v jeho strukturách vydrží tak dlouho. Nakonec se tak stalo a to i přesto, že první sezonu neměl vůbec jednoduchou, protože ještě neuměl pořádně německy.

"Říkal jsem si, dám ještě jednu a vrátím se zpátky jako spousta hráčů přede mnou. Nyní tady kroutím už osmý rok a doufám, že mám ještě dva před sebou. Smlouva mně vyprší v červnu 2025 a moc rád bych ji dodržel, ale nechci předbíhat, ve fotbale se může stát za tu dobu spousta věcí," připomněl starý známý fakt svěřenec trenéra Andrého Breitenreitera, pro nějž je podstatné, když bude hrát v základní sestavě, nebo do ní alespoň naskakovat.

V klubu je každopádně respektovanou ikonou, která v dosavadním bundesligovém průběhu vynechala pouze jedno utkání a byť nepatří mezi ty, kteří z plochy neslezou, využívaný je pořád dost i v Německém poháru už v tomto ročníku odehrál dva zápasy, respektive 156 minut.

"Nyní mě tady berou za legendu, mám v klubu postavení, můžu si dovolit něco říct. Jsem rád, že jsem to v zahraničí dokázal. V Německu to není jednoduché, ale vybudoval jsem si tady dobrou pozici."

Slavia na Ballkani a na Bohemians, Plzeň v Miláně a ve Zlíně, Slovácko s Kölnem a na Spartě, Barcelona-Bayern!

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.