Kováč žádá vedení o další posily: V zimě musíme jednoznačně reagovat, chci mít na trávníku hotové hráče, mladí nestačí

Kováč žádá vedení o další posily: V zimě musíme jednoznačně reagovat, chci mít na trávníku hotové hráče, mladí nestačí

Pardubický tým není poslední náhodou. Nejméně branek vstřelil (9) a nejvíce jich obdržel (36). Nový trenér východočeské družiny Radoslav Kováč, jehož svěřenci ztrácí na předposlední pozici po třinácti kolech šest bodů, tak má pořád o čem přemýšlet.

Jako bývalého stopera ho pochopitelně neustálé chyby jeho hráčů netěší. Podle jeho slov je to všechno o práci a drilu a to jsou věci, které by měli prvoligoví hráči zvládat.

"Navazování se s protihráči, zachytávání jejich pohybu po narážečce. Tohle se nám neustále opakuje. Musí už něco přijít. Na hřišti potřebujeme ty, kteří budou tyto činnosti zvládat," uvedl v interview pro magazín Gól kouč, který přišel léčit Pardubice po krátké misi v druholigovém Táborsku.

Kováč by potřeboval mít zdravé hráče, kteří jsou pro způsob jeho hry stěžejní. V posledním kole se nemohl spolehnout například na Hranáče se Solilem.

"Naskakují kluci, kteří nemají zkušenosti. Jsou šikovní, ale na kontě mají pár startů v lize. Nemáme osu, musíme hrát s tím, co máme. Tohle nejsou výmluvy, ale fakta. Čekáme zároveň víc od těch, kteří přišli na poslední chvíli a mají už něco za sebou," pokáral některé letní posily včetně Ichy, Janoška či Hlavatého.

Na hru Pardubic se přitom dle bývalého zaměstnance Sparty opticky nekouká špatně. Na každou branku se však jeho mužstvo strašně nadře a strašidelná je v této souvislosti zejména bilance útočníků - ačkoliv jich už nastoupilo od startu sezony pět, dosud neskóroval žádný z nich.

"Fotbal hrajeme hezký, ale je to k ničemu, pokud nemáte výsledky. Jsme ve složité situaci. Máme šest bodů. Čekali jsme po výhře nad Jabloncem, že body budou přibývat. To se bohužel nestalo. Máme před sebou derby s Hradcem, modlíme se, aby se uzdravili hráči, kteří jsou soubojoví. Na konci zápasu s Brnem jsme sice měli na hřišti několik talentovaných hráčů, jenže česká liga je jiná. Soubojová, fyzicky náročná. V tom strádáme," smutnil šéf dvaačtyřicetiletý kouč.

Je šest získaných bodů už kritických, nebo s tím jde pořád něco dělat? Podle začínajícího stratéga rozhodně není nic ztraceného, protože dosud není odehrána ani polovina soutěže a ve hře je pořád hodně bodů.

"Potřebujeme do zimy udělat nějaké body, aby manko na soupeře nad námi ještě víc nenarostlo. V zimě musíme jednoznačně reagovat. Nemůžeme si dovolit zkoušet. Pamatuju si tohle dobře z Opavy. Neměli jsme hráče, proto nastupovali sedmnáctiletí kluci a spadli jsme. Nechci udělat stejnou chybu. Chci mít na trávníku hotové hráče, kteří nám pomůžou. Jasně, chci pracovat s mladými, ale na záchranu by to nestačilo," vzkázal pardubickému vedení Kováč.

V zimní přestávce se tak podle všeho ve městě dostihů a perníku opět zbrojit. Na východě Čech by si totiž nepřáli, aby otevírali nový stadion opět jen s druholigovým statusem.

Už jsem viděl hodně, takhle ostudnou Spartu ještě ale ne. Český trenér by už dávno letěl, konstatoval Vízek