Messi připravující se pod Xavim? Toť sen Linekera, který doufá, že stráví v Paříži už jen posledních pár měsíců

Messi připravující se pod Xavim? Toť sen Linekera, který doufá, že stráví v Paříži už jen posledních pár měsíců

Nejprve finální světový šampionát kariéry a následně také poslední měsíce v pařížském Parku princů? I to je v případě Lionela Messiho možné. A to vše i přesto, že má pod Eiffelovkou i opci na další rok.

Pár dní po oslavě šestatřicátých narozenin by se tak mohla argentinská hvězda s cenovkou 50 milionů eur opět stěhovat. Nikoliv však do neznámého prostředí, nýbrž na místo, kde to zná skoro jako své boty, protože na něm strávil snad dvě dekády..

To, aby se kapitán Argentiny vrátil do Barcelony, by si moc přál i jednašedesátiletý anglický internacionál Gary Lineker, jenž strávil na katalánské půdě tři sezony a kromě angažmá na Campp Nou v minulosti prošel také Leicesterem City, Evertonem i Tottenhamem, s tím, že svou kariérní pouť zakončil v japonské J1 League

"Mým snem je vidět Lea Messiho trénujícího pod koučem Xavim. Věřím, že tato sezona bude v Paris Saint-Germain jeho poslední. Spousta lidí si myslí, že půjde do USA. Ale možná se vrátí na rok do Barcelony. Kdo ví? Já bych byl moc rád. Jeho způsob odchodu byl ošklivý a velmi smutný. Nevím, zda je to možné, nebo není, ale přál bych si to, protože jsem jeho velkým fanouškem," citoval nejlepšího střelce mexického MS 1986 web flashscore.com.

Trojnásobný král střelců Premier League současně podpořil i zmíněného Xaviho, jenž byl kritizován jak po porážce v El Clásiku, tak po vyřazení z Ligy mistrů, k němuž může dojít v případě, že Inter v Miláně přehraje Plzeň. Někdejší kanonýr Albionu stojí jednoznačně za dvaačtyřicetiletým Xavim, který začal své první trenérské ostruhy sbírat v katarském Al Saddu.

Barcu už z trenérské lavičky vede téměř rok a vítěz Poháru vítězů pohárů z roku 1989 by byl rád, aby to platilo ještě dlouho. "Xavi je pro mě trenér, který odvádí velmi dobrou práci. Nezapomeňte, že když přišel, klub měl kvůli špatné finanční situaci problémy s několika hráči. Nyní je jeho tým v LaLize na dobré pozici, nepříliš vzdálen vedoucímu Realu. Kritika se objevuje vždycky, protože mnozí věří, že je snadné trénovat dobrý tým, který roste. Barca utratila spoustu peněz a očekávání nejsou malá. Xavi jen zkrátka zažil turbulence jako všichni ostatní trenéři," podotkl Lineker.

Brazilský Ronaldo jmenoval 8 nejlepších hráčů celé historie. Slavná značka CR7 chybí