Role, kdo je hlavní trenér a kdo asistent, rozdělené nemáme, je to padesát na padesát, tvrdí Zápotočný s Niklem

Role, kdo je hlavní trenér a kdo asistent, rozdělené nemáme, je to padesát na padesát, tvrdí Zápotočný s Niklem

Vedoucí celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tam, kde je, zejména díky práci mladého trenérského tandemu Tomáš Zápotočný a Marek Nikl. Středočeský tým našel přemožitele pouze v prvním kole a od té doby táhne dlouhou šňůru bez prohry.

Wágner, Osmančík, Surmaj, Čejka a spol. vstřelili hned po průběžné páté Karviné druhý nejvyšší počet gólů v celé soutěži a dost těží právě z produktivity. Ta podle dlouholeté ikony německého Norimberku, který hrál v Česku na profi úrovni výhradně za Bohemians Praha 1905, stojí a padá i na trpělivosti v tréninku...

"Je to určitě dobrá série. Hlavně jsme spokojení s předvedenou hrou a s tím, na čem už děláme hodně dlouho. Jak se dostávat do šancí a jak je proměňovat. Pracujeme na tom půl roku. Přijde mi, že děláme jenom to. Dát gól je ve fotbale to nejtěžší. Záleží na trpělivosti, stejně jako na tom, že se pořád zdokonalujete. Jdeme určitou cestou, máme nějaký směr a pořád se to zlepšuje. S tímto jsme spokojení," uvedl v rozhovoru pro stránky fkpribram.cz Nikl, jenž si spolupráci s příbramským rodákem Zápotočným jednoznačně pochvaluje.

"Role, kdo je hlavní trenér a kdo asistent, vůbec rozdělené nemáme. Samozřejmě, hlavní jsem spíš já. Máru jsem poprosil, aby mi šel pomoct. Pak jsme si řekli, že to nebudeme řešit a nebudeme si rozdělovat kompetence. Je to padesát na padesát. Máru respektuju. Je o pět let starší a jde vidět, že je obrovsky zkušený. Zažil devět let v bundeslize, což je pecka. Výborně se doplňujeme, jsem za něj moc rád," přiznal sám dvaačtyřicetiletý Zápotočný.

Série 11 utkání bez prohry je slušná a také proto je u řeky Litavky výborná nálada. "Kluci si věří, sebevědomí mají obrovské. Vyzařuje z nich herní pohoda, musíme jít zápas od zápasu a sbírat body," doplnil svého kolegu čtyřnásobný reprezentant Česka, jenž v rodné zemi dosáhl díky Liberci a Spartě na tři klubové trofeje.

Jediným hráčem příbramského kádru, který překročil třicítku, je kanonýr Tomáš Wágner. Podle Zápotočného je jeho přínos obrovský. "Na tréninku je vidět, jak usměrňuje mladší spoluhráče. Radí jim, kam mají nabíhat, kam chce dostat míče. Pro trenéry je velká výpomoc, když máte takhle zkušeného hráče. Záleží mu na úspěchu týmu, hráčů kolem. Musím říct, že někdy je v tréninku i seřve. Tomáš je pro nás strašně důležitý hráč," chválil svého svěřence.

A jak se mu s hodně mladým kádrem vůbec pracuje? "Obměna v létě byla obrovská. S mladými se pracuje dobře. Cítím z nich, že chtějí ve fotbale něčeho dosáhnout. V hlavách jsou dobře nastavení. Styl, jakým hrajeme, je baví. To je pro nás to nejdůležitější. S mladými se pracuje vždycky lépe, než se staršími, zkušenějšími hráči. Ti vám někdy na tréninku remcají, že je bolí tělo. I Tomáš Wágner ale vypadá dobře. Tým máme dobře poskládaný a uvidíme, co bude v dalších zápasech," uzavřel bývalý zadák Udinese, Besiktase i Bursasporu.

Pro Kozla byla kanonáda ve Frýdku-Místku pozitivní informací, Fukala přál domácím brzký postup do druhé ligy