Tehdejší talent Iniesta se neubránil slzám. Promluvil o potížích s depresemi i tíze života

Tehdejší talent Iniesta se neubránil slzám. Promluvil o potížích s depresemi i tíze života

Nikdo z nás neví, co se děje tomu druhému v hlavě. Navenek působil Iniesta vždy jako týmový hráč a skvělý člověk, uvnitř ale sváděl boj, který mu kolikrát vzal více sil jak nějaké fotbalové utkání.

Ač se nám v Evropě už nějakou dobu neukázal, Andrés Iniesta je i nyní ve svých osmatřiceti letech stále aktivním otbalistou. Aktuálně hájí barvy japonského celku Vissel Kobe, s nímž v roce 2019 vyhrál Emperor’s Cup a v roce 2020 Super Cup.

Vedle bojů na hřišti svádí bývalý španělský reprezentant i jeden boj mentální. „Dříve jsem o tom mlčel, ale čas mě naučil, že lidem pomáhá, když o tom mluví. Vím, že jsem veřejně známá osobnost, ale i tak člověk musí říkat pravdu. A pravda je, že se i teď občas trápím s psychickými potížemi,“ přiznával tehdejší špílmachr.

„Když byly mé deprese na vrcholu, nejlepší částí mého dne byl večer, když jsem si vzal prášek a šel ležet. Pokud vás něco takového trápí, ztratíte radost ze života, ze všeho. Objal jsem svou ženu, ale připadal jsem si, jako bych objímal polštář. Necítil jsem vůbec nic,“ svěřoval se Iniesta v rozhovoru pro server SPORTbible, během čehož se neubránil i slzám.

„Dodnes stále chodím na terapie. Potřebuji se naučit, jak umět žít sám se sebou. Život mě naučil, že psychické problémy mohou potkat kohokoliv. Není to materiální věc. Mohu mít všechny peníze světa, ale stále budu nešťastný. Člověk musí trénovat svůj mozek,“ doplnil Iniesta, který pro další část své kariéry nevyloučil trenérskou roli.